تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

کرمانشاه آماده میزبانی از رویدادهای بزرگ ملی و بین المللی است

  • کد خبر : 8858
  • ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
کرمانشاه آماده میزبانی از رویدادهای بزرگ ملی و بین المللی است

کرمانشاه آماده میزبانی از رویدادهای بزرگ ملی و بین المللی است

نماینده عالی دولت دراستان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از ظرفیت های عظیمی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار است و با توجه به همجواری با بخش عربی و کردی عراق، آماده میزبانی از رویدادهای بزرگ در سطح ملی و بین المللی هستیم.

 

به گزارش صنعت _ محمدطیب صحرایی صبح روز شنبه ۶ آبان ماه در آیین رونمایی از پوستر کارگاه ملی نقاشی خیابانی با عنوان هنر راویان غزه که با حضور سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و مدیران مجموعه فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه برگزار شد؛ عنوان کرد: استان کرمانشاه از ظرفیت های متعدد فرهنگی، هنری، تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه‌های مختلف برخوردار است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کند.

 

وی افزود: کرمانشاه همچنین با دو بخش عربی و کردی عراق همسایه است که یک ظرفیت بزرگ برای برگزاری برنامه‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی و هنری مشترک است.

 

مقام عالی استان کرمانشاه عنوان کرد: استان کرمانشاه در صورت حمایت های لازم، بسیار مشتاق میزبانی از برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح ملی و منطقه‌ای به ویژه با محوریت دانش آموزان است.

 

وی برگزاری کارگاه ملی نقاشی خیابانی با عنوان هنر راویان غزه را یک رویداد ارزشمند برشمرد و گفت: کرمانشاه در قالب این رویداد میزبان هنرمندانی از سراسر کشور است.

 

صحرایی خاطرنشان کرد: اجرای این برنامه ملی در واقع ادای دینی به کودکان و مردم بی گناه غزه است و پیامی به وجدان های بیدار در دنیا که حامی ملت مظلوم فلسطین باشند‌.

 

وی در ادامه سخنانش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: در تقابل میان حق و باطل، کسانی که خاموش باشند، عملا همراه باطل هستند.

 

صحرایی یادآور شد: آنچه این روزها در فلسطین می‌گذرد، یک نسل کشی آشکار و یک جنایت عظیم و کم سابقه است.

 

وی تصریح کرد: مردم کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی بارها بمباران‌ها و موشک‌‌باران ها را تجربه کرده اند و به خوبی درد و رنج عظیم مردم غزه را درک می‌کنند.

 

در پایان این نشست دکتر سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی و هنری به میزبانی کرمانشاه استقبال کرد و قول حمایت جدی از برگزاری این برنامه ها را داد.

 

گفتنی است کارگاه ملی نقاشی خیابانی با عنوان هنر راویان غزه در روزهای ۱۳ الی ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۲ به میزبانی تالار انتظار کرمانشاه برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8858