تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
1

کردستان پنجمین استان کشور در تأیید متقاضیان نهایی طرح نهضت ملی مسکن  

  • کد خبر : 7519
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
کردستان پنجمین استان کشور در تأیید متقاضیان نهایی طرح نهضت ملی مسکن   

کردستان پنجمین استان کشور در تأیید متقاضیان نهایی طرح نهضت ملی مسکن

استاندار کردستان گفت:کردستان پنجمین استان کشور از لحاظ متقاضیان تأیید نهایی شده در طرح نهضت ملی مسکن با ۷۷ هزار نفر متقاضی است. 

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای مسکن استان کردستان که با محوریت بررسی وضعیت دو شهرستان بیجار و دیواندره برگزار شد،گفت:کردستان پنجمین استان کشور از لحاظ متقاضیان تأیید نهایی شده در طرح نهضت ملی مسکن با ۷۷ هزار نفر متقاضی است و تنها ۴ استان بزرگ کشور از این لحاظ از کردستان جلوتر  هستند.

 

وی افزود: بی‌گمان تا پایان طرح، میزان متقاضیان نهضت ملی مسکن به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید که همین امر بیانگر آن است که باید بسیار جدی‌تر در این حوزه اقدام کنیم.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه ۸۰ درصد توان راه و شهرسازی صرف نهضت ملی مسکن می شود که دلیل آن نیاز مردم و تعهد دولت و پیگیری های شخص رئیس جمهور است، یادآور شد : بیشترین تعامل باید بین فرمانداران به عنوان مسئول اجرای پروژه نهضت ملی مسکن در شهرستان‌ها و راه و شهرسازی و دستگاه‌های خدمات رسان برقرار باشد تا بتوانیم به اهداف و برنامه‌های تعین شده در دولت سیزدهم برسیم.

 

زارعی کوشا تصریح کرد:متاسفانه هنوز ایرادات سامانه پا برجاست، چرا که  در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ما گاهی تعداد متقاضیان از ۲۰۰ نفر فراتر نمی‌رود اما در شهری مانند  دیواندره بیش از ۱۳ هزار متقاضی وجود دارد که نشان دهنده‌ی نقص جدی در سامانه است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7519