تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

کردستان مهد هنر مولودی‌خوانی و مدح پیامبر است

  • کد خبر : 6598
  • ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
کردستان مهد هنر مولودی‌خوانی و مدح پیامبر است

کردستان مهد هنر مولودی‌خوانی و مدح پیامبر است

استاندار کردستان از کردستان به عنوان مهد هنر مولودی‌خوانی نام برد و گفت: مردم کردستان به این هنر و ارادتمندی به پیامبر اسلام مفتخر هستند.

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در مراسم اختتامیه‌ دومین جشنواره ملی مولودی‌خوانی نبوی که در دانشگاه آزاد اسلامی سنندج برگزار شد، بیان داشت: مولودی‌خوانی میراث معنوی و ناملموس ارادتمندی مردم کردستان به پیامبر اسلام است و حفظ و حراست از این میراث از مهم‌ترین وظائف مردم کردستان بخصوص متولیان فرهنگ و هنر می‌باشد.

وی افزود:به فرموده‌ امام راحل ،عیدبزرگ مبعث بزرگترین عید خلقت تا ابد است و فعالان این حوزه که در راه توسعه و تعالی دین اسلام و نام پیامبر رحمت تلاش می کنند سزاوار بهترین تقدیر ها هستند.

استاندار کردستان آزادی بیان در کشورهای غربی را دروغی بزرگ همراه با تناقضات بسیار توصیف کرد و یاد آور شد : امروز اگر رسانه‌ای در غرب بنام آزادی به چهره‌ی نورانی پیامبر جسارت کند، کسی کاری با او ندارد، اما اگر فردی نسبت به کمترین موضوعی که نسبتی با جریان صهیونیستی دارد توهینی کند به شدت با آن فرد برخورد خواهد شد که این امر از دروغین بودن ادعای آزادی بیان در این کشور ها حکایت دارد.

زارعی کوشا تلاش رسانه‌های غربی برای مخدوش نمودن چهره‌ی نورانی پیامبر را تلاشی بیهوده و عبث ذکر کرد و گفت : این تلاشهای مغرضانه جز آب در هاون کوبیدن نیست چراکه این نور، نور خدایی است.

گفتنی است در این مراسم از برگزیدگان دومین جشنواره مولودی خوانی نبوی وخانواده مرحوم حاج خلیفه عبدالکریم صفوتی از پیشکسوتان مولودی خوانی کردستان و ملقب به پدر دف ایران قدردانی شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6598