تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
1

کردستان در دهه فجر بیش از ۲هزار میلیارد تومان طرح وپروژه آماده افتتاح خواهد داشت

  • کد خبر : 6380
  • ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
کردستان در دهه فجر بیش از ۲هزار میلیارد تومان طرح وپروژه آماده افتتاح خواهد داشت

کردستان در دهه فجر بیش از ۲هزار میلیارد تومان طرح وپروژه آماده افتتاح خواهد داشت

استاندار کردستان از بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در سطح این استان بمناسبت دهه فجر خبر داد.

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار داشت: در دهه فجر امسال برنامه‌های مردمی در همه نقاط استان با رویکرد تبیین خدمات و برکات نظام در دستور کار مجموعه ها قرار بگیرد چرا که کارهای بسیار بزرگی در طول دولت سیزدهم با همراهی مردم به سرانجام رسیده است .

وی گفت:قطعا تا پایان دهه فجر میزان طرحها و پروژه‌های افتتاحی افزایش خواهد یافت و در طول این ایام میزبان یکی از مقامات ارشد کشور در استان خواهیم بود. 

وی به کارها و برنامه‌های  اقتصادی و عمرانی در یک سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه راه روستایی استان کردستان ۱۹ درصد پایین تر از میانگین کشور بودکه  در یکسال گذشته ۱۸۰ کیلومتر راه روستایی احداث شده است تا به میانگین کشوری نزدیکتر شویم در حالی که در سال های قبل میانگین هر سال ۶۰کیلومتر راه روستایی احداث شده بود. 

وی اعتبارات عمرانی سال گذشته  درهمه بخش ها و ردیف‌ها را ۲ هزار میلیار تومان اعلام کرد و گفت: امسال بواسطه سفر رئیس جمهور تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان تخصیص دریافت کرده‌ایم که جدای از بخش تملک دارایی ها و اعتبارات استانی است.

زارعی کوشا با بیان اينکه استان کردستان در سال گذشته در بخش اشتغال رتبه ۳۱ را داشت و امسال  به رتبه سوم  کشور صعود کرده است، افزود: تعهد ایجاد اشتغال در استان و برای سال‌جاری  ۳۳ هزار و ۵۰۰ شغل بود که ما در مدت  زمان ۹ ماه با ۱۲۰ درصد  بسیار موفق عمل کردیم. 

استاندار کردستان افزود:راستی آزمایی و صحت سنجی اشتغال های انجام شده در دست اقدام است و بر این مسئله بسیار تاکید داریم و در آینده نزدیک نیز جشن اشتغال را در ۱۰ شهرستان برگزار خواهیم کرد.

وی با تقدیر از عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در ایجاد اشتغال عنوان کرد:تسهیلاتی که از بانک‌ها اخد شده شده باید حتما به شغل تبدیل شده باشد و در سامانه‌های مختلف به ثبت رسیده باشد. 

زارعی کوشا همچنین بر ضرورت پرشور برگزار شدن راهپیمایی ۲۲ بهمن و انجام هماهنگی‌های لازم در این رابطه تاکید کرد و گفت:بعد از به راه انداختن جنگ ترکیبی دشمنان علیه کشور و شکست آنان در اغتشاشات اخیر مراسمات ۲۲ بهمن تا حدود بسیار زیادی می‌تواند واقعیت کشور را به دشمنان نشان دهد.

وی یادآوری کرد:تا زمانی که ایران در حال پیشرفت  و به مواضع اصولی خود پایبند است  دشمنی ها پایان نخواهد یافت چرا که جمهوری اسلامی ایران مخالف نظام سلطه است. 

وی به اقدام مذبوحانه پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمانهای تروریستی ادامه داد: سپاه پاسداران مردمی ترین نهاد انقلاب است که علاوه بر نقش تاثیرگذار نظامی در دوران دفاع مقدس و پیشرفت‌های نطامی در بخش عمران و آبادانی و خدمت به مردم تلاش کرده است و امروز بزرگترین پروژههای عمرانی کشور به دست سپاه در دست انجام است.

استاندار کردستان افزود:نهاد سپاه  در بحران هایی نظیر سیل ، زلزله و کرونا پیشقدم و در کف میدان مشغول خدمت رسانی به مردم بوده است و این مسائل از اذهان مردم ما پاک نخواهد شد.

وی ادامه داد:سپاه پاسداران دست غارتگران را ازمنطقه کوتاه کرده و به خاری در چشم دشمنان تبدیل شده است و همه دشمنی‌هایمان را در این راستا می‌توان تحلیل و بررسی کرد.

وی افزود:امروز با سپاه پاسداران و آرمانهای امام راحل تجدید میثاق کرده و با همه وجود از سپاهیان و مدافعان وطن اعلام حمایت می‌کنیم. 

استاندار کردستان در ادامه ضمن قدردانی از مردم استان برای صرفه جویی در مصرف انرژی گفت:علیرغم سرمای بی سابقه در استان هیچ گونه قطعی گاز نداشتیم ضمن اینکه تا هفته دولت سال آینده پوشش گاز استان کامل خواهد شد. 

در پایان جلسه شورای اداری استان کردستان از زحمات علیرضا خزائی تقدیر و احسان درویشی در سمت مشاور و مدیرکل حوزه استاندار معرفی شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6380