تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
0

کاهش قیمت و حذف سوداگری دو هدف عمده دولت از طرح نهضت ملی مسکن 

  • کد خبر : 8615
  • ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۳
کاهش قیمت و حذف سوداگری دو هدف عمده دولت از طرح نهضت ملی مسکن 

کاهش قیمت و حذف سوداگری دو هدف عمده دولت از طرح نهضت ملی مسکن 

استاندار قم گفت: کاهش قیمت و خروج مسکن از سوداگری، واسطه‌گری و کالای سرمایه‌ای در کنار تامین سرپناه خانواده‌ها دو هدف عمده دولت مردمی از سیاست‌های مسکن است.

 

به گزارش صنعت _ سید محمدآقا میری در آیین واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین ماده ۴ قانون حمایت از جوانی جمعیت در استان قم، بیان داشت: در قم اجازه نخواهیم داد تا فیش‌های طرح نهضت ملی مسکن منتقل و خرید و فروش شود،‌ خرید و فروش فیش مسکن به سوداگری بیشتر زمین و مسکن دامن خواهد زد.

 

استاندار قم افزود: مسأله مسکن یکی از موضوعات مهم دولت مردمی در کاهش مشکلات مردم در این عرصه است که دولت سیزدهم با تدابیر انجام داده و پیگیری و تاکید رییس‌جمهوری، جلسات شورای عالی مسکن که تا چند سال گذشته به ندرت تشکیل می‌شد را هر بیست روز یکبار تشکیل و تمام امکانات و تجهیزات ملی را برای آن بسیج کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی دولت مردمی در عرصه مسکن، کاهش هزینه‌های زندگی و آرامش خاطر خانواده‌ها پس از تحویل کلید واحد‌های مسکونی است.

 

استاندار قم با اشاره به اجرای طرح جوانی جمعیت، تصریح کرد: در دهه هشتاد با سیاست‌های اشتباه در حوزه جمعیت شاهد رشد منفی جمعیت جوان هستیم که می‌تواند در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تبعات زیادی را کشور به بار بیاورد.

 

آقامیری گفت: با تاکید مقام معظم رهبری و اهتمام دولت مردمی، مسأله جوانی جمعیت بصورت ویژه در دستور کار قرار دارد که یکی از مهمترین پیش نیازهای آن تامین مسکن است.

 

استاندار قم با بیان اینکه تمام دستگاه‌های دولتی برای تولید مسکن پای کار آمده اند، ادامه داد: سیاست‌های حوزه مسکن در دولت سیزدهم در هر سه قالب مردمی‌سازی، تعاونی و احداث توسط دولت دنبال می‌شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم نیز در بخشی از این جلسه طی سخنانی بیان داشت: در استان قم بیش از ۶۴ هزار نفر واجد شرایط طرح نهضت ملی هستند که حدود ۲۸ هزار نفر از آنها در اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان خانه‌دار خواهند شد.

 

حسین زنجیرانی ادامه داد: به موازات طرح‌های انبوه سازی در شهرک پردیسان، خانه‌های یک‌طبقه حیاط دار نیز در شهرک طایقان، پرنیان و قنوات در حال آماده سازی است.

 

وی یادآور شد: طرح چهارخطه کردن جاده قدیم قم به تهران با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیارد تومان عملیات عمرانی خود را آغاز کرده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8615