تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی در سنقر و کلیایی احداث می‌شود

  • کد خبر : 916
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۴۶
کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی در سنقر و کلیایی احداث می‌شود

کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی در سنقر و کلیایی احداث می‌شود

فرماندار سنقر و کلیایی از احداث کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی و مشتقات آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تولید روزانه هزار تن در این شهرستان خبر داد.

 

غلامرضا مرتضوی در حاشیه بازدید از جانمایی اجرای این طرح اظهار داشت: جواز تاسیس اجرای این طرح صادر شده و زمین مورد نیاز نیز در منطقه کلیایی در محل روستای «لنجاب» جانمایی شده است.

 

وی میزان اعتبار در نظر گرفته شده بخش خصوصی برای اجرای این طرح را بیش از ٩٠ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این طرح برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم و بیش از هزار نفر به شکل غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که می‌تواند در رونق کشاورزی منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

مرتضوی خاطر نشان کرد: به طور قطع در ادامه اجرایی شدن این طرح نیاز به اجرای طرح های زنجیره ای موردنیاز از جمله احداث گلخانه برای تولید نشاء و استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی منطقه را خواهد داشت.

 

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

 

لازم به ذکر است سالانه در استان کرمانشاه بین هفت هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار هکتار از اراضی این استان زیرکشت گوجه‌فرنگی می‌رود که منجر به تولید ۵۲۰هزار تن محصول گوجه فرنگی می شود

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=916

برچسب ها