تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
2

پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار 

  • کد خبر : 4786
  • ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار 

پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار 

 

 استاندار کرمانشاه در پیامی با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، تقارن این روز را با عاشورای حسینی(ع) پرحکمت و درس آموز دانست و با بیان اینکه امروز هم، مانند سال ۶۱ هجری صحنه مبارزه حق و باطل پابرجاست، ابراز امیدواری کرد: خبرنگاران به تأسی از رسالت روشنگری حضرت زینب(س) در راستای «جهاد تبیین» و مقابله با توپخانه های دروغ و جعل دشمن بیش از پیش بکوشند.

 

 

متن پیام «بهمن امیری مقدم» استاندار کرمانشاه به شرح زیر است:

 

امسال روز خبرنگار با روز عاشورای حسینی(ع) هم‌زمان است و چه تقارن پر حکمت و درس آموزی. عاشورا بی‌شک بزرگ‌ترین، پرنفوذترین و مؤثرترین رسانه در دفاع و تبیین حقیقت و حقانیت اسلام و قرآن، عدالت، انسانیت، بصیرت و تمام ارزش های ناب الهی و انسانی است و از دیگر سو در قله تقابل با ظلم، جهل، جعل، گمراهی، وارونه‌نمایی و به بند کشیدن آگاهی و آزادی است. رسانه‌ای که چون بر پایه فطرت انسانی استوار شده، هرگز مرگ و میرایی ندارد و روز به ‌روز بر ریشه و نفوذ آن در بین ملت های آزاده افزوده می‌شود.

 

واقعه عاشورا زاییده جهل توام با خودکامکی و زیاده ‌خواهی مردمی بود که در این نقطه مهم تاریخی درست نیندیشیدند و اسیر محتوای دروغین دستگاه تبلیغاتی یزید و جبهه باطل شدند و شرف، انسانیت و آخرت خود را به اندک مال و وعده دنیایی فروختند و در یک جنگ نابرابر سر از تن حق، انسانیت و حقیقت جدا کردند و ننگی ابدی آفریدند.

 

امروز هم همان صحنه بجاست و کارتل‌های رسانه‌ای جبهه باطل در پوشش شفافیت، اطلاع رسانی، حقوق‌بشر و قوانین بین‌المللی در خدمت منافع چند قدرت سلطه‌گر قرار گرفته‌اند و هر ملتی که در جهت منافع آن‌ها قدم برنمی‌دارد را با تیغ رسانه سر می‌برند. بمباران و موشک‌باران سلطه گران را توجیه می‌کنند، به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان بیگناه ملت های مسلمان و مستقل را دفاع از امنیت جهانی جلوه می‌دهند، تهدیدها و تحریم‌های ضدانسانی و ضد بشری را دفاع از حقوق‌بشر و آزادی و مقابله با تروریسم به تصویر می کشند اما همزمان حمایت دولت‌های زورگو از دیکتاتورهای خونریز و گروه‌های تروریست همسو و رژیم‌های اشغالگر را چنان توجیه می‌کنند که گویی دنیا مدیون خدمات آنهاست. بر این اساس با تمام وجود به این جمله باور داریم که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.

 

بی شک امروز تشخیص مرز حق و باطل و داشتن بصیرت و تحلیل کلان و درست در رسانه و برای خبرنگاران یک ضرورت کلیدی است و کمک می کند که ناخواسته در خدمت جبهه ظلم قرار نگیریم و قلم مقدس خود را که خداوند متعال به آن قسم یاد کرده، در مسیر دفاع از مظلومان، عدالت و انسانیت بچرخانیم. حسینی شدن فراتر از نظر، به عمل نیاز دارد. برای تحقق این مهم، رسانه و خبرنگار هم باید حسینی باشند و حسینی بیندیشند.

 

۱۷ مرداد که مصادف با شهادت مظلومانه و غریبانه خبرنگار شهید محمود صارمی است، فرصتی شایسته در پاسداشت و ترویج مقام و منزلت خبرنگاران و رسالت پُر اَرج فعالان عرصه خبررسانی در پرچمداری حقیقت و دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است که جان هزاران شهید گرانقدر برای آن تقدیم شده است.

 

اینجانب ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تقدیر از تلاش شبانه روزی تمام خبرنگاران ارزشمند استان، امید دارم اهالی رسانه کرمانشاه با تلاش‌های صادقانه و همت دوچندان به تأسی از رسالت روشنگری حضرت زینب (س) در راستای «جهاد تبیین» و مقابله با توپخانه های دروغ و جعل دشمن بکوشند و یار و یاور دولت مردمی و انقلابی در مسیر پیشرفت و تحول کشور بویژه استان کرمانشاه به عنوان «سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی» باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4786