تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

پل بلیلوند خرم آباد در آستانه افتتاح

  • کد خبر : 6310
  • ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹
پل بلیلوند خرم آباد در آستانه افتتاح

پل بلیلوند خرم آباد در آستانه افتتاح

استاندار لرستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پل بلیلوند خرم آباد گفت :با توجه به سرعت مناسب احداث پروژه و تخصیص اعتبار آن، انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه راهبردی در شهر خرم آباد باشیم .

 

به گزارش الوند _ فرهاد زیویار در حاشیه بازدید ازپل بلیلوند خرم آباد اظهار داشت: پل بلیوند واقع در حاشیه شهر خرم آباد از جمله پروژه هایی است که به عنوان مطالبه مردم منطقه، عملیات ساخت آن چند سال به طول انجامید .

وی افزود: نظر به موقعیت پل و اهمیت آن در تسهیل تردد مردم روستاهای منطقه، طی یک سال گذشته با پیگیری های به عمل آمده عملیات ساخت آن با سرعت بیشتری پیگیری شد .

استاندار لرستان ادامه داد: این پروژه علیرغم آنکه در مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان لحاظ نشده بودلکن با در نظر گرفتن اهمیت آن برای مردم منطقه، اقدامات لازم در جهت تأمین اعتبار و تسریع در مراحل ساخت پروژه در دستور کار قرار گرفت .

نماینده عالی دولت در استان لرستان تصریح کرد: پروژه پل بلیلوند از سال ۹۷ آغاز شده بود و تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در یک سال اخیر با اعتباری که به پروژه تزریق شد پیشرفت فیزیکی آن رشد قابل توجهی داشته و به حدود ۹۰ درصد رسیده است .

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به سرعت مناسب احداث پروژه و تخصیص اعتبار آن،در صورتی که مشکلی به وجود نیاید در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه راهبردی در شهر خرم آباد باشیم .

زیویار در پایان با اعلام رضایت از عملیات اجرایی این پروژه، یادآور شد: پروژه پل بلیلوند در صورت بهره برداری نقش موثری در تسهیل تردد میان روستاهای منطقه و همچنین ایجاد ارتباط با مناطق مهم گردشگری واقع در روستاهای حوزه جاده کمربندی ایفا خواهد کرد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6310