تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

پشتیبانی انجمن حمایت از زندانیان از ۴۰۰ مددجوی همدانی

  • کد خبر : 7247
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
پشتیبانی انجمن حمایت از زندانیان از ۴۰۰ مددجوی همدانی

پشتیبانی انجمن حمایت از زندانیان از ۴۰۰ مددجوی همدانی

رییس هیأت مدیره انجمن حمایت از زندانیان همدان با اعلام اینکه نزدیک به ۴۰۰ مددجوی همدانی از پشتیبانی این انجمن بهره مند هستند، گفت: به دنبال درآمد پایدار برای این انجمن به منظور حمایت بیشتر از خانواده های زندانیان هستیم.

به گزارش الوند _  دکتر حسن خانجانی موقر همزمان با ماه مبارک رمضان در حاشیه سرکشی از سه خانواده دارای سرپرست زندانی زیر پوشش کمیته امداد، گفت: تعدادی از خانواده ها با زندانی شدن سرپرست خانوار به هر دلیلی با مشکلات بسیار روبرو می شوند.

وی اظهار کرد: برخی از این خانواده ها توان مالی لازم برای پرداخت اجاره بها و یا تأمین هزینه تحصیلی فرزندان خود را ندارند، بنابراین انجمن حمایت زندانیان در راستای کمک به این خانواده ها فعالیت های خود را تعریف کرده است.

رییس هیأت مدیره انجمن حمایت از زندانیان با اعلام اینکه نزدیک به ۴۰۰ خانواده مددجوی همدانی از پشتیبانی این انجمن بهره مند هستند، افزود: در حدود ۲۰۰ خانواده به دلیل شرایط پیش آمده از قبیل محکومیت مالی متعدد سرپرست خانوار، تعداد بالای فرزندان و یا حبس بالای یک سال به طور مشترک هم از پشتیبانی های این انجمن برخوردار می شوند و هم زیر پوشش کمیته امداد امام(ره) قرار می گیرند تا گرفتار آسیب های اجتماعی نشوند.

خانجانی موقر با اشاره به تلاش های مجموعه دادسرای مرکز استان به منظور ارایه راهکارهای قانونی برای کاهش مجازات زندانیان سرپرست خانوار درخصوص جرایم غیرعمد، عنوان کرد: همچنین با همکاری ستاد دیه استان و انجمن حمایت از زندانیان کمک های مردمی برای پرداخت جرایم غیرعمدی تعدادی از زندانیان و خانواده های آنان جمع آوری می شود.

وی تأکید کرد: انجمن حمایت زندانیان هیچ گونه بودجه دولتی دریافت نمی کند، بنابراین زمینه سازی برای ایجاد درآمدی پایدار با هدف تقویت این انجمن و در نهایت کمک به خانواده های آبرومند مددجویان جزء اولویت های ما است که برای تحقق آن در تلاش هستیم تا با کمک خیران اجرایی شود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7247