تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

پرداخت ۳۱ میلیارد و۳۷۰ میلیون تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان همدان

  • کد خبر : 7948
  • ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
پرداخت ۳۱ میلیارد و۳۷۰ میلیون تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان همدان

پرداخت ۳۱ میلیارد و۳۷۰ میلیون تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان همدان

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از پرداخت مبلغ ۳۱ میلیارد و۳۷۰ میلیون تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی در سطح  این استان خبر داد.

 

به گزارش الوند _ دکتر فریبرز نیاستی اظهار داشت : با توجه به نقش اثرگذار تامین مالی منابع مورد نیاز در موسسات درمانی طرف قرارداد به منظور ارائه خدمات مطلوبتر به بیماران، اداره کل بیمه سلامت استان از سال گذشته تمام توان خود را به کار گرفته است تا با تسریع در پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد، ، مراکز پاراکلینیک، داروخانه ها و … نسبت به تسویه مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان مبادرت نماید.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به پرداخت مبلغ ۳۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان از مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان گفت : مطالبات بیمارستانها و مراکز دولتی دانشگاهی استان تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است. مطالبات داروخانه های خصوصی تا پایان خرداد ماه سالجاری و مطالبات بیمارستانهای خصوصی، مراکز خصوصی، غیردانشگاهی، درمانگاهها ، مراکز پاراکلینیک، آزمایشگاهها و مطب پزشکان بخش خصوصی تا پایان اردیبهشت ماه ، مطالبات پزشکان خانواده شهری تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ پرداخت شده و سطح یک روستایی دانشگاه علوم پزشکی همدان و اسدآباد تا پایان خرداد ماه تسویه گردیده است.

وی با اشاره به اینکه همه داروخانه های خصوصی استان طرف قرارداد با بیمه سلامت می باشند افزود: در حال حاضر ۲۶۳ داروخانه در سطح استان همدان طرف قرارداد با بیمه سلامت می باشند. با توجه به اینکه تامین داروهای مورد نیاز بیماران از اهمیت بسزایی برخوردار است، ما باید از تمام توان و ظرفیت خود جهت پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌ها استفاده کنیم در همین راستا مطالبات داروخانه های خصوصی استان تا پایان خرداد ماه تسویه شده است.

دکتر نیاستی یادآور شد : با توجه به رویکرد راهبردی سازمان بیمه سلامت در خصوص استقرار سازمان الکترونیک و اجرایی شدن طرح ملی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی و الکترونیکی شدن فرآیندهای ارائه خدمات و پذیرش و رسیدگی به اسناد پزشکی نه تنها در پرداختهای سازمان تسریع بعمل می آید بلکه با ساماندهی مراجعات و مدیریت بهتر هزینه های درمانی، امکان اصلاح سایر مشکلات حوزه سلامت بیش از پیش فراهم خواهد شد .

وی تصریح کرد: در طول ادوار گذشته هیچگاه بیمه سلامت در پرداخت مطالبات تا این میزان موفق نبوده و همیشه تاخیرها چند ماه بود، اما در طول دو سال گذشته شرایط بهتری در پرداخت‌ها حاکم شده و پرداختی‌ها خوشبختانه به روز است. امیدواریم تسریع در پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی منجر به ارتقاء کیفیت خدمات سلامت و همچنین افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان همچنین ابراز امیدواری کرد که با تسریع در پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان مراکز مذکور دغدغه کمتری برای رفع نیازها و کمبودهای خود داشته باشند و این امر موجب تسهیل در خدمت رسانی به بیمه شدگان گردد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7948