تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

پذیرش پروژه بیواتانول در بورس یک رویداد مهم برای کرمانشاه است 

  • کد خبر : 7488
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
پذیرش پروژه بیواتانول در بورس یک رویداد مهم برای کرمانشاه است 

پذیرش پروژه بیواتانول در بورس یک رویداد مهم برای کرمانشاه است 

 

استاندار کرمانشاه گفت: پذیرش طرح _ پروژه بیواتانول در بورس تهران و تامین مالی آن یک رویداد مهم در حوزه تولید و اشتغال کرمانشاه است

 

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های فراوانی که صورت گرفت دیروز شرکت بیو اتانول به عنوان اولین طرح _ پروژه در سطح کشور در بورس تهران پذیرفته شد.

 

وی افزود: تامین مالی این طرح بزرگ به مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان توسط بورس تهران مورد موافقت قرار گرفت که این اتفاق یک موفقیت بزرگ برای کرمانشاه است و می تواند نقش خوبی در تقویت تولید، اشتغال و گردش مالی استان داشته باشد.

 

دکتر صحرایی خاطرنشان کرد: باید با پیگیری‌های مداوم در پی این باشیم که دیگر پروژه‌های مشابه هم از طریق بورس تامین مالی شوند.

 

وی عنوان کرد: رسانه ها اهمیت و اثرات مثبت این دستاورد را در فضای کسب و کار و تقویت تولید و اشتغال کرمانشاه تبیین کنند.

 

 

مقام عالی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: مدیران استان باید برای تحقق شعار سال و هدفی که توسط رهبر معظم انقلاب برای امسال تعیین شده، تلاش و کار جهادی را در دستور کار قرار دهند.

 

وی یادآور شد: هر چند تورم استان به میانگین کشوری نزدیک است ولی به دلیل نرخ بالای بیکاری، ضرورت انجام تلاش های بیشتر در حوزه کاهش تورم و تقویت تولید کاملا احساس می‌شود.

 

دکتر صحرایی یادآور شد: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید اتخاذ تصمیم های تسهیلگرانه در حوزه فضای کسب و کار استان را بیش از گذشته در دستور کار قرار دهد و مصوبات و دستورالعمل های این حوزه هرچه زودتر به روزرسانی شوند.

 

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: این شورا باید در کنار سرعت در تصویب مصوبات، به دنبال ایجاد فضای ایمن در حوزه کسب و کار هم باشد زیرا ممکن است هر تصمیم این شورا پیامدهای مهمی را برای مجموعه کارگران و کارفرمایان در پی داشته باشد.

 

در این نشست مشکلات و مسائل شرکت های تولیدی پلی استایرن ساختمانی و طرح پیشنهادی در زمینه ساماندهی حوزه ساخت و ساز مورد بررسی کارشناسی گرفت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7488