تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

وضع و اصلاح قوانین اقتصادی، لازمه “مهار تورم و رشد تولید” است

  • کد خبر : 7083
  • ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵
وضع و اصلاح قوانین اقتصادی، لازمه “مهار تورم و رشد تولید” است

وضع و اصلاح قوانین اقتصادی، لازمه “مهار تورم و رشد تولید” است

دادستان همدان گفت: برای شدت و سرعت بخشیدن به مبارزه با مفاسد اقتصادی و پیگیری های قانونی در حمایت از تولید، نیازمند وضع، اصلاح و تحول اصولی در قوانین اقتصادی هستیم و این مهم لازمه “مهار تورم و رشد تولید” است.

 

به گزارش الوند _ «حسن خانجانی موقر» با تبریک سال نو و در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان؛ گفت: تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت، هم سرزندگی و شادابی جسم را به ارمغان می آورد و هم جان را جلا می دهد.

 

وی در ادامه با لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب در تعیین شعار سال مبنی بر “مهار تورم و رشد تولید”، افزود: هر ساله برنامه ریزی های دستگاه قضایی برای تحقق عناوین مطرح شده، در دستور کار قرار داشته و در آن بخش هایی که مرتبط با سازمان است، تمام تلاش خود را برای اجابت مطالبه رهبر انقلاب به کار برده و می بریم.

 

دادستان همدان افزود: توجه به رشد اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع تولید جزء تأکیدات مقام عظمای ولایت است، بنابراین یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی، هم حول محور حمایت از تولید و مبارزه با مفاسد اقتصادی در هر سطحی قرار دارد.

 

خانجانی موقر اظهار کرد: برخی مفسدان اقتصادی با سوءاستفاده از نقص و یا نبود قوانین لازم، با انحصارطلبی در حوزه های مختلف، پیشبرد مقاصد شوم خود را در نگهداشتن تورم و افزایش آن می بینند که باید شناسایی و با جدیت تمام با آنان برخورد شود.

 

وی تصریح کرد: از سویی دیگر برای ارتقا، توسعه و رشد تولید نیاز به حمایت همه جانبه در لایه های مختلف اقتصادی در کشور داریم، اما در این میان قوانین فعلی آنچنان که باید استوار و محکم نیست و یا در برخی موارد قانونی وجود ندارد.

 

این مقام مسوول قضایی تأکید کرد: بنابراین برای شدت و سرعت بخشیدن به مبارزه با مفسدان اقتصادی و پیگیری های قانونی در حمایت از تولید؛ نیازمند وضع، اصلاح و تحول اصولی در قوانین اقتصادی هستیم و این مهم لازمه “مهار تورم و رشد تولید” است.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7083