تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

وزیر نیرو: فاز یک انتقال آب از سد تالوار به همدان تا بهار سال آینده به بهره برداری می‌رسد/طرح فاضلاب همدان یک طرح موفق و الگوی کشوری است

  • کد خبر : 1997
  • ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
وزیر نیرو:  فاز یک انتقال آب از سد تالوار به همدان تا بهار سال آینده به بهره برداری می‌رسد/طرح فاضلاب همدان یک طرح موفق و الگوی کشوری است

وزیر نیرو:

فاز یک انتقال آب از سد تالوار به همدان تا بهار سال آینده به بهره برداری می‌رسد/طرح فاضلاب همدان یک طرح موفق و الگوی کشوری است

وزیر نیرو با اشاره به پیشرفت پروژه‌ انتقال آب از سد تالوار به همدان گفت: فاز یک این پروژه تا بهار سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسیده و آب مورد نیاز این استان را که معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بر ثانیه است، تامین می‌کند.

به گزارش الوند _علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان همدان که با حضور استاندار و نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت : طرح های خوبی در حوزه آب و برق در استان همدان اجرا شده که نشان از اهتمام ویژه مسولان استان به این مهم است که در این میان طرح فاضلاب همدان یک نمونه بارز از طرح های موفق و الگوی کشوری می باشد.

وی با بیان اینکه شهر همدان جزو هشت شهر بزرگ مواجه با تنش شدید آبی است، افزود: با توجه به شرایط موجود در کشور و همچنین استان، ضروری است مردم انقلابی و فرهنگ دوست همدان دولت‌مردان را در مدیریت مصرف همراهی کنند.

محرابیان ادامه داد :فاز یک پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان تا بهار سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسیده و آب مورد نیاز این استان را که معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بر ثانیه است، تامین می‌کند.

وزیر نیرو تصریح کرد: مصرف آب طی سال‌های اخیر رشد بسزایی داشته بنحوی که در بیست سال گذشته مجموع آب مصرفی کشاورزی، شرب و صنعت ۷۸ میلیارد متر مکعب بود که این عدد سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد متر مکعب رسید.

محرابیان در پایان با اشاره به اینکه نزدیک به ۹۰ درصد مصارف آب در کشاورزی است که با رعایت الگوی کشت و کاشت محصولات کم آب‌بر می‌توان در مدیریت مصرف اثرگذار بود، یاد شد: چنانچه تناسبی میان مصارف و منابع وجود نداشته باشد تنش آبی به وجود می‌آید که در همین راستا باید همه با هم شرایط را مدیریت کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1997

برچسب ها