تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

وزیر میراث فرهنگی: کنگاور دیار تدین و مهد بزرگ مردان است که ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد.

  • کد خبر : 4467
  • ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶
وزیر میراث فرهنگی:  کنگاور دیار تدین و مهد بزرگ مردان است که ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد.

وزیر میراث فرهنگی:

کنگاور دیار تدین و مهد بزرگ مردان است که ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد.

وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه کنگاور دیار تدین و مهد بزرگ مردان است که ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد، گفت: از هیچ کوششی برای تحقق مطالبات و خواسته های مطرح شده جهت توسعه این شهرستان دریغ نخواهم کرد.

 

به گزارش الوند ، سید عزت اله ضرغامی همزمان با حضور رییس جمهور و هیات دولت در استان کرمانشاه در سفر به کنگاور و در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: حضور در شهرستان کنگاور و در جمع مردم دیار تدین و تمدن توفیق بسیار بزرگی است که شکر بسیار دارد چراکه این سامان مهد علما و بزرگانی بوده که همواره در تاریخ ماندگار و افتخار آفرین بوده‌اند.

وی افزود: این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه خود ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری ، کشاورزی و صنعت دارد که می‌تواند زمینه توسعه بیش از پیش آنرا فراهم نماید.

ضرغامی با اشاره به مطالبات مطرح شده توسط فرماندار و دیگر مسولان این شهرستان گفت: گزارش ارایه شده توسط فرماندار جهادی کنگاور در خصوص مسائل و مشکلات این شهرستان بسیار خوب و کارشناسی شده است که بنده به عنوان یک کارشناس رسانه و مدیریت از این بیان رسا و شیوا لذت بردم و تمام اهتمام خود را جهت پیگیری این مطالبات به کار خواهم بست.

وزیر میراث فرهنگی یکی از اولویت های دولت مردمی سیزدهم و در راس آن رییس جمهور محترم را پیگیری مطالبات و دغدغه‌های مردمی و در میان مردم بودن عنوان کرد و یادآور شد: رئیس‌جمهور همواره به حضور در میان مردم تاکید دارند و پیگیری کار آن‌ها را به شرکت در جلسات نمادین ترجیح می‌دهند.

وی در پایان گریزی نیز به سابقه حضور خود در استان کرمانشاه و شهرستان ها ی آن زد و بیان داشت: در دوران جنگ تحمیلی چندین بار به کرمانشاه و شهرستان های کنگاور و قصرشیرین سفر کردم که یکی از بیاد ماندنی ترین این سفرها دیدار با شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و آشنایی با دیدگاه ایشان در مورد عید غدیرو بحث امامت و ولایت بود.

لازم به ذکر است، تخصیص اعتبار جهت تکمیل سد آناهیتا ، چهار خطه کردن محور کنگاور به نهاوند و کنگاور به تویسرکان ، اصلاح و تعویض شبکه آبرسانی شهر کنگاور ، احداث شبکه انتقال فاضلاب به تصفیه خانه این شهر، پیگیری جهت بخش شدن گودین ، قولنامه ای بودن اراضی شهر کنگاور ، موافقت با تغییر کاربری تعاونی های حافظان نیروی انتظامی ، فرهنگیان و شهرداری ، تخصیص اعتبار جهت آسفالت معابر ، تامین دستگاه MRI و کمبود کادر درمانی و متخصص از جمله مطالباتی بود که توسط فرماندار در این جلسه مطرح شد که وزیر میراث فرهنگی به عنوان نماینده رییس جمهور قول داد نسبت به پیگیری این موارد تا حصول نتیجه اقدام نماید.

 

 

دیدار با خانواده شهیده مدافع سلامت فریبا بهرام نژاد، حضور در جلسه شورای اداری و بازدید از معبد آناهیتا اهم برنامه‌های سفر وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به کنگاور بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4467