تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

واحد شماره ۲ نیروگاه شهید مفتح از شبکه سراسری برق کشور خارج شد

  • کد خبر : 5387
  • ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
واحد شماره ۲ نیروگاه شهید مفتح از شبکه سراسری برق کشور خارج شد

واحد شماره ۲ نیروگاه شهید مفتح از شبکه سراسری برق کشور خارج شد

همزمان با آغاز فصل تعمیرات واحدهای نیروگاهی ، واحد شماره ۲ نیروگاه شهید مفتح با ظرفیت تولید نامی ۲۵۰ مگاوات در ساعت ۱۱٫۵ دقیقه روز یکشنبه ۲۴ مهر به منظور انجام تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شد.

به گزارش الوند _ معاونت تولید نیروگاه ضمن اعلام این خبر گفت: براساس مجوز صادره از شرکت مدیریت شبکه برق کشور، واحد شماره ۲ این نیروگاه جهت تعمیرات اساسی به مدت ۹۰ روز براساس دستورالعمل شرکت سازنده از شبکه برق کشور جدا شد.

پژمان اختری دمونتاژ و مونتاژ توربو ژنراتور، بازدید یاتاقان ها و ولوهای اصلی توربین، سند بلاست و لاینینگ خطوط ۱۸٠٠ انتقال آب خنک کاری برج تر،پمپ ها و تجهیزات برج خشک بازسازی داکت های دود و ایرهیتر و اورهال پمپ ها، موتورها و فن های اصلی واحد را از جمله اقداماتی برشمرد که دراین بازه زمانی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تخصص و توان داخلی این مجموعه تصریح کرد، بیش از ۹۰ درصد این دوره از تعمیرات توسط کارکنان این نیروگاه انجام می گردد.

معاون تولید نیروگاه با اشاره به عبور موفق نیروگاه از تابستان امسال تصریح کرد: به نحوی برنامه ریزی شده است که واحدها جهت زمستان امسال و تابستان سال آینده با آمادگی کامل دراختیار شبکه قرارگیرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5387