تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

همدان دراحیای واحدهای راکد، رتبه دوم کشور را کسب کرد  

  • کد خبر : 6200
  • ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
همدان دراحیای واحدهای راکد، رتبه دوم کشور را کسب کرد   

همدان دراحیای واحدهای راکد، رتبه دوم کشور را کسب کرد

استاندار همدان از کسب رتبه دوم این استان در احیای واحد های راکد و رتبه ششم در برگزاری تعداد جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح کشور خبر داد.

 

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در چهلمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، ضمن عرض تسلیت شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، گفت: استان همدان در برخی از شاخص‌های کشوری در زمینه تسهیل و رفع موانع تولید، دارای رتبه‌های چشم‌گیری است که این موفقیت‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سطح کشور به خاطر وجود همگرایی و هماهنگی بین ارکان نظام در استان است.

وی افزود: استان همدان با احیا ۹۰ واحد راکد تولیدی، رتبه دوم کشور را در این زمینه کسب کرده است ضمن آنکه طی آمار‌ها و گزارش‌های ارائه شده در سطح کشور، این استان در زمینه افزایش ظرفیت تولید،رونق دهی وشتاب‌دهی به تولید نیز، در رتبه دوم قرار دارد.

 

قاسمی فرزاد همچنین کسب رتبه ششم کشور در برگزاری تعداد جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را اقدامی بسیار ارزشمند و تاثیر گذاردر جهت رونق تولید عنوان کرد و گفت :گرچه در هر جلسه، گزارشی از آخرین وضعیت و عملکرد ستاد تسهیل و رفع تولید استان ارائه می‌شود، اما ضروری است تا مدیرکل صنعت، معدن و تجارت طی نشستی خبری یا در گفت‌وگو با صدا و سیما، گزارشی مفصل و با شرح جزئیات از اقدامات انجام شده در این راستا را ارائه کند.

 

استاندار همدان با اشاره به اینکه در سایه انسجام و تلاش جمعی توانستیم بیشترین بهره را از سفر پر خیر و برکت رئیس جمهور به استان داشته باشیم اضافه کرد: تاکنون ۱۲۶۱ میلیارد تومان اعتبار از مصوبات سفر به استان تخصیص پیدا کرده که طی چند سال گذشته، اقدام بی‌نظیری محسوب می‌شود.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان از پرداخت حدود ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید به سه واحد تولیدی در این استان خبر داد و یادآور شد : امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، از سه واحد تولیدی گره گشایی شد و تاکید شد پرونده بازگرداندن یک واحد تولیدی راکد یعنی دشت کرفس در شهرستان قروه، هرچه سریع‌تر انجام و اجرا شود.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک، مدیران دستگاه‌های اجرایی ‌استان مجدانه پیگیر واحدهای تولیدی که دچار ورشکستگی شدند نیز هستند تا مشکل آنها رفع و به چرخه تولید بازگردانده شوند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6200