تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
1

هشدار سخنگوی ناجا: مسافران نوروزی شهرهای قرمز و نارنجی را ترک کنند

  • کد خبر : 871
  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
هشدار سخنگوی ناجا:  مسافران نوروزی شهرهای قرمز و نارنجی را ترک کنند

هشدار سخنگوی ناجا:
مسافران نوروزی شهرهای قرمز و نارنجی را ترک کنند

معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی از مسافران نوروزی خواست تا ظرف ۷۲ ساعت آینده شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی را ترک کنند تا پلیس مجبور به جریمه و اعمال قانون آن ها نشود

 

به گزارش فرین، سردار “مهدی حاجیان” در حاشیه سفر به کرمانشاه و گفت و گو با خبرنگاران از تغییر ساعات محدودیت تردد شبانه خبر داد و گفت: زمان ممنوعیت تردد درون شهری از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد تعیین شده است.

وی با اشاره به اعلام رنگ بندی جدید شهرستان های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی که در شهرهایی با رنگ قرمز و نارنجی حضور دارند ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از اعلام رنگ بندی جدید فرصت ترک آن شهر را دارند در غیر این صورت توسط همکاران ما اعمال قانون می شوند.

سخنگوی ناجا در ادامه به افزایش ۸۹ درصدی ترددهای بین جاده ای در کشور طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: از ابتدای طرح نوروزی پلیس (۲۶ اسفند) تاکنون ۱۸۴ میلیون تردد صورت گرفته است.

سردار حاجیان یادآور شد: افزایش ترددهای جاده ای متاسفانه سوانح مجر به فوت را ۱۹ درصد و سوانح خسارتی را نیز تا ۸۱ درصد افزایش داده است.

وی همچنین از تهیه و تدوین ۱۶ اولویت کاری برای ناجا در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اولویت اول هوشمندسازی پلیس است تا بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی ماموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهیم.

سردار حاجیان همچنین مبارزه جدی با قاچاق کالا را یکی از راه های تحقق شعار سال برشمرد و گفت: علاوه بر مبارزه جدی با این پدیده، ناجا سعی می‌کند تمام موانع تولید را برای سرمایه‌گذاران بردارد و با پشتیبانی‌های انجام گرفته زمینه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور را فراهم کند.

وی اظهار داشت: افزایش میزان ترددها، افزایش در تصادفات جانی، جرحی و خساراتی را در پی دارد به طوریکه تصادفات منجر به فوت ۱۹ درصد و تصادفات خسارتی ۸۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این مقام عالیرتبه انتظامی در پایان با تشکر از مجموعه انتظامی کرمانشاه، امنیت موجود در این استان را مطلوب ارزیابی کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=871

برچسب ها