تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

هشدار استاندار کرمانشاه: در صورت عدم اجرای پروتکل‌ها، کرمانشاه به یک بیمارستان بزرگ تبدیل می‌شود

  • کد خبر : 929
  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
هشدار استاندار کرمانشاه:  در صورت عدم اجرای پروتکل‌ها، کرمانشاه به یک بیمارستان بزرگ تبدیل می‌شود

هشدار استاندار کرمانشاه: در صورت عدم اجرای پروتکل‌ها کرمانشاه به یک بیمارستان بزرگ تبدیل می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: ستاد مدیریت کرونا استان تمام امکانات را برای مقابله با پیک چهارم کرونا بسیج کرده‌‌است ولی مردم باید همکاری کنند و پروتکل‌ها حداقل تا ۹۰ درصد رعایت شوند چراکه درغیر اینصورت کرمانشاه به یک بیمارستان بزرگ تبدیل می‌شود

 

به گزارش فرین _هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: متاسفانه شاهد شیوع موج چهارم در کرمانشاه هستیم و در شرایط فعلی وضعیت ۹ شهرستان قرمز، ۴ شهرستان نارنجی و یک شهرستان زرد است که طبق پروتکل‌های مصوب ستاد ملی کرونا، بر اساس رنگ بندی، محدودیت‌ها و ممنوعیت ها در مورد فعالیت‌های مشاغل و ادارات از امروز اعمال می‌شود.

مدیر ارشد استان کرمانشاه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرمانشاه را زیر ۵۰ درصد عنوان کرد و گفت: افزایش آمار مبتلایان فعلی نیز به دلیل همین بی‌توجهی‌هاست.

وی یادآور شد : پروتکل ‌های بهداشتی در سطح استان حداقل باید تا ۹۰ درصد رعایت شوند چراکه در غیر اینصورت کرمانشاه تبدیل به یک بیمارستان بزرگ می شود و هزینه‌های سنگینی بر استان تحمیل خواهد شد.

بازوند افزود : پرسنل ادارات باید براساس جدول رنگ بندی شهرها، به محل کار بیایند و هر مدیرکلی که این مصوبه را رعایت نکند با وی برخورد می‌شود زیرا در به خطر افتادن سلامت کارکنان مقصر است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: یک گروه به شکل ویژه بر رعایت این پروتکل‌ها در سطح استان نظارت می کنند و متخلفان برای برخورد قانونی به دادستانی معرفی می‌شوند.

استاندار کرمانشاه گفت: نقشه راه مقابله با این بحران تدوین شده و برنامه‌ها و پیش بینی‌های لازم را برای بستری حدود ۲ هزار نفر انجام داده‌ایم و قطعا بحران مدیریت می شود ولی اگر مردم همکاری کنند این موج چهارم بیماری با هزینه و خسارت کمتری پشت سر گذاشته می‌شود.

وی در پایان خواستار همکاری بیش از پیش صداو سیما، رسانه های مکتوب و مجازی و شبکه های اجتماعی در کنترل این بحران شد .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=929

برچسب ها