تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

نیروگاه شهیدمفتح از کارآمدترین نیروگاه های کشور است

  • کد خبر : 5163
  • ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
نیروگاه شهیدمفتح از کارآمدترین نیروگاه های کشور است

نیروگاه شهید مفتح از کارآمدترین نیروگاه های کشور است

استاندار همدان با اشاره به اینکه نیروگاه شهید مفتح از کارآمدترین نیروگاه های کشور است، گفت : این نیروگاه توانسته است در زمینه آمادگی تولید برق بین نیروگاه‌های حرارتی کشور رتبه اول را کسب کند، که قابل تقدیر است.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در بازدید از نیروگاه شهید مفتح اظهار داشت:با توجه به وضعیت کم‌آبی استان، ضرورت دارد نیروگاه هرچه سریع‌تر با بهره‌برداری از برج دوم خشک، میزان مصرف آب را کاهش دهد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نیروگاه شهید مفتح از کارآمدترین و سرآمدترین نیروگاه های کشور است، گفت : این نیروگاه توانسته است در زمینه آمادگی تولید برق بین نیروگاه‌های حرارتی کشور رتبه اول را کسب کند، که قابل تقدیر است.

وی از نیروگاه شهید مفتح به عنوان یک قلب تپنده در غرب کشور نام برد و افزود:  کاهش مصرف مازوت توسط نیروگاه، اقدامی در جهت حفظ محیط‌زیست و سلامت مردم خواهد بود.

قاسمی فرزاد یادآور شد: با توجه به اهمیت تأمین آب شُرب مردم استان و حفظ محیط زیست و آب‌های زیرزمینی، کاهش مصرف آب، توسط واحدهای تولیدی استان و نیروگاه شهید مفتح در اولویت باشد ضمن اینکه اقدام نیروگاه در راستای کاهش استفاده از آب چاه‌ها، و استفاده بهینه از پساب، بسیار ارزشمند است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از نیروگاه شهید مفتح و اقدامات مجموعه وزارت نیرو در استان،حمایت می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5163