تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

نگهداری ۴۰۰ معتاد متجاهر در مرکز “ماده ۱۶” کرمانشاه

  • کد خبر : 1552
  • ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
نگهداری ۴۰۰ معتاد متجاهر در مرکز “ماده ۱۶” کرمانشاه

نگهداری ۴۰۰ معتاد متجاهر در مرکز “ماده ۱۶” کرمانشاه

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : در مرکز ماده ۱۶کرمانشاه حدود ۴۰۰معتاد متجاهر نگهداری می شوند که عمدتا مربوط به شهرستان کرمانشاه و برخی شهرستان های دیگر از جمله اسلام آبادغرب ، کنگاور و هرسین می باشد

 

 

کرمانشاه _ الوند _ فرحناز محمدی در حاشیه بازدید از مرکز ماده ۱۶ که به اتفاق محمد رشیدی نماینده کرمانشاه انجام شد در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت اسمی ۲۵۰ نفره این مرکز گفت: خوشبختانه طی دو سال گذشته توانستیم با جذب یک میلیارد تومان اعتبار یک سوله جدید راه اندازی کرده و به ظرفیت این مرکز اضافه کنیم.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد : در گذشته معتادانی که شاکی خانوادگی داشتند به این مرکز آورده می شدند، اما با توجه به شرایط کرونا عمده مراجعان معتادان متجاهر بوده ودر حال حاضر بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ معتاد متجاهر در این مرکز اقامت دارند.

 

 

 

محمدی با اشاره به قدیمی بودن سوله های این مرکز، گفت: سوله هایی که در گذشته احداث شده اکنون فرسوده شده و نیاز به مرمت دارد که در این زمینه نیازمند حمایت های اعتباری هستیم.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه هزینه سرانه نگهداری هر معتاد متجاهر در این مرکز را حدود ۳۰ هزار تومان اعلام و تصریح کرد: متاسفانه این میزان جوابگو نیست و تامین هزینه غذا و پوشاک دراین مرکز به سختی انجام می شود و بعضا از مشارکت دستگاه های همکار بهره می گیریم.

 

محمدی تاکید کرد: بهزیستی به تنهایی نمی تواند بحث نگهداری از معتادان متجاهر را انجام دهد و نیاز است که در این زمینه دستگاه های دیگر ورود کنند.

 

وی یادآور شد: در بسیاری از شهرها، شهرداری ها پای کار آمده اند و این انتظار را داریم که شهرداری های استان هم پای کار آمده و سوله ها و مکان هایی برای نگهداری این افراد لحاظ کنند.

 

محمدی با اشاره به پذیرش هزار معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ استان در سال گذشته گفت: هم اکنون ۲۸ مرکز ماده ۱۵ در سطح استان فعال است که ۵۵۰۰ معتاد در این مراکز پذیرش شده است

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1552

برچسب ها