تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

نگاه به بیرون و در پیش گرفتن ذائقه خارجی از جمله عوامل به خطر افتادن سلامت خانواده های ایرانی است

  • کد خبر : 6433
  • ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
نگاه به بیرون و در پیش گرفتن ذائقه خارجی از جمله عوامل به خطر افتادن سلامت خانواده های ایرانی است

نگاه به بیرون و رو آوردن به ذائقه خارجی از جمله عوامل به خطر افتادن سلامت خانواده های ایرانی است

استاندار همدان گفت : نگاه به بیرون تاثیر مهمی بر خانواده‌های ایرانی گذاشته تا آنجا که بخشی از ذائقه آنان را تحت تاثیر قرار داده و سلامت خانواده ها رابا خطر مواجه کرده است.

 

به گزارش الوند_ علیرضا قاسمی فرزاد در دومین جلسه مجمع خیرین سلامت استان همدان که با حضور پروفسور اکبری مشاور عالی وزیر کشور در حوزه جوانی جمعیت برگزار شد، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی اقدامات مخربی با شعار فرزند کمتر زندگی بهتر، در راستای کاهش جمعیت انجام گرفت که موجب ایجاد یک نگاه غلط در خانواده ها در بحث فرزند آوری شد.

وی ادامه داد: طبق بررسیِ آمارهای موجود، از سالهای ۱۳۸۰ تا ۱۴۰۰ یعنی طی ۲۰سال گذشته نیز، ازدواج‌ و فرزند‌آوری سیر کاهشی داشته است که همین امر زمینه ساز حرکت ایران به سمت پیری جمعیت شد که از آن به عنوان مهمترین بحران کشور یاد می شود.

استاندار همدان با بیان اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری همواره در اولویت قرار گرفتن بحث جوانی جمعیت بوده است، یادآور شد: دولت سیزدهم مصمم است که براساس قوانین مصوب درخصوص لزوم رشد جمعیت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری و تأکیدات مقام معظم رهبری دراین زمینه، با جدیت درتمام بخش‌ها این مسئله را به عنوان یک سیاست جدی مد نظر قرار داده تا شرایط را برای افزایش جمعیت و تسهیل فرزندآوری خانواده‌ها فراهم نماید.

قاسمی فرزاد همچنین نگاه به بیرون را از چالش های پیش روی سلامت خانواده های ایرانی برشمرد و گفت : نگاه به بیرون تاثیر مهمی بر خانواده‌های ایرانی گذاشته  تا آنجا که بخشی از ذائقه آنان را تحت تاثیر قرار داده و سلامت خانواده ها رابا خطر مواجه کرده است که باید این نگاه اصلاح و در این حوزه فرهنگ سازی شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان اضافه کرد: یکی از اولویت های مجموعه مدیریتی این استان حفظ سلامت محیط زیست است چرا که محیط زیست یکی از عناصر مهم حوزه اقلیم و آب‌وهوا بوده که نقش مؤثری در حوزه سلامت ایفا می‌کند.

 

استاندار همدان تغییرات اساسی و بنیادین در استاندارد‌های خودروسازی را از جمله مطالبات جدی برای داشتن هوای سالم ذکر کرد و بیان داشت: بخش عظیمی از آلودگی هوا، از عدم رعایت استانداردها در صنعت خودروسازی است که می طلبد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به آن توجه ویژه نموده و پیگیری آنرا به عنوان یک مطالبه جدی در دستور کار قرار دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6433