تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

نهایی شدن احداث کارخانه بازیافت و اسقاط هواپیما در همدان

  • کد خبر : 5817
  • ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
نهایی شدن احداث کارخانه بازیافت و اسقاط هواپیما در همدان

نهایی شدن احداث کارخانه بازیافت هواپیما در همدان

استاندار همدان گفت : احداث کارخانه بازیافت و اسقاط هواپیما در همدان نهایی شده و قرار است مجموعه اراضی همجوار با فرودگاه برای انجام این پروژه مورد بررسی و اقدام نهایی قرار گیرد.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه با سردار رضا طلایی‌نیک، معاون حقوقی و معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که با حضور برخی مدیران و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه برگزار شد، گفت: این جلسه در راستای همکاری مشترک بین مجموعه استان همدان و بخش‌های مختلف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ برگزار و موضوعاتی شامل بخش‌های فناوری و نوآوری، گردشگری، معدن و زیرساخت در آن مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

استاندار همدان یکی از سیاست‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارج از پایتخت عنوان کرد و گفت : این اقدام برای نخستین بار در کشور با دانشگاه‌های همدان شروع خواهد شد.

وی افزود : پیش از این جلسه نیز مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه حوزه‌های برتر دفاعی و فناوری و نوآوری نشستی با دانشگاه‌های استان برگزار و توافقاتی نیز در این زمینه صورت گرفت که یکی از موضوعات مورد توافق ،همکاری و انجام پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه‌‌های دانش برتر و فناوری است.

قاسمی فرزاد همکاری در حوزه‌های تامین آب ،راه سازی ، ظرفیت های گردشگری و  فعالیت و سرمایه‌گذاری در زمینه معادن را از جمله محورهای مورد بحث ذکر کرد و گفت:در زمینه زیرساخت و راه سازی توافقات خوبی صورت گرفت که یکی از آن‌ها انجام و تکمیل دو پروژه نیمه تمام آورزمان _نهاوند و ملایر به نهاوند است که سال‌ها به علت عدم تدبیر مدیریت به نتیجه نرسیده بود.

نماینده عالی دولت در استان همدان در ادامه ازنهایی شدن احداث کارخانه بازیافت هواپیما‌ و اسقاط آن در همدان خبرداد و یادآور شد : قرار است مجموعه اراضی همجوار با فرودگاه برای انجام این پروژه مورد بررسی و اقدام نهایی قرار گیرد.

استاندار همدان تصریح کرد :چهارباند کردن مسیر همدان به غار علیصدر یکی از اقدامات  حائز اهمیت در حوزه گردشگری و زیرساخت برای استان است  که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از انجام و اجرای آن استقبال می‌کند.

قاسمی فرزاد احداث هتل‌ها، مراکز اقامتی و گردشگری در مجموعه غار علیصدر را یکی از فصول مشترک همکاری مجموعه استان همدان و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری در استان، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ با همکاری شرکت‌های  وابسته به خود در نظر دارد در زمینه ساخت هتل و مراکز اقامتی سرمایه‌گذاری کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5817