تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

نماینده عالی دولت در استان لرستان: استانداری لرستان به موضوع خرید و فروش زمین های پادگان ۰۷ ورود می کند و از این تاریخ هر گونه معامله در رابطه با املاک مورد اشاره ممنوع است

  • کد خبر : 4032
  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
نماینده عالی دولت در استان لرستان: استانداری لرستان به موضوع خرید و فروش زمین های پادگان ۰۷ ورود می کند و از این تاریخ هر گونه معامله در رابطه با املاک مورد اشاره ممنوع است

نماینده عالی دولت در استان لرستان: استانداری لرستان به موضوع خرید و فروش زمین های پادگان ۰۷ ورود می کند و از این تاریخ هر گونه معامله در رابطه با املاک مورد اشاره ممنوع است .

 
استاندار لرستان گفت: هیچ گونه سند حقوقی درباره زمین‌های پادگان ۰۷ وجود ندارد و ممکن است توسط بنگاه‌های غیر رسمی راجع به این موضوع تصمیم گرفته شده باشد که استانداری در این مورد ورود کرده است.

 

به گزارش الوند_ فرهاد زیویار پس از بازدید از وضعیت پادگان ۰۷خرم آباد در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به مناسبت سی و سومین سالروز عروج ملکوتی حضرت امام (ره) با توجه به دغدغه‌مندی اصحاب‌رسانه و افکار عمومی نسبت به پادگان ۰۷ خرم‌آباد گفت: این موضوع مدت‌ها است که در بسیاری از جلسات بین کادر مجموعه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهرداری با هدف رفع مشکلات پادگان ۰۷ مطرح است .

 

وی افزود : از اقدام رسانه‌های استان در رابطه با این ملک و انتقال دغدغه شان به دلیل وضعیت بوجود آمده تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

استاندار لرستان تصریح کرد: پادگان ۰۷ شامل یک مجموعه پانزده هکتاری است که از سال ۹۲ تا ۹۹ درباره آن تصمیماتی اتخاذ شده است و ۷ هکتار زمین بعلاوه ابنیه تاریخی که در آن قرار دارد در اختیار شهرداری خرم آباد قرار گرفته و نزدیک به ۸ هکتار آن در حال حاضر در اختیار ارتش قرار دارد .

 

نماینده عالی دولت در استان لرستان یادآور شد: توافقاتی که تاکنون در رابطه با زمین های متعلق به پادگان ۰۷ صورت گرفته مربوط به تیم مدیریتی قبل است و ارتباطی با تیم مدیریتی فعلی در شهرداری و استانداری ندارد، اما مجموعه همکاران در استانداری، شهرداری و ارتش در این‌ خصوص احساس مسئولیت کرده و پیگیر ساماندهی این پادگان هستند .

 

وی ادامه داد: امکانات لازم برای توافق در این زمینه وجود دارد تا در قالبی منطقی و صحیح، طرفین وارد مذاکره شده و تصمیم شایسته‌ای راجع به این مجموعه که بخشی از هویت شهر به حساب می‌آید صورت پذیرد .

 

استاندار لرستان درباره معامله زمین‌های پادگان نیز گفت: هیچ گونه سند حقوقی درباره زمین‌های پادگان ۰۷ وجود ندارد و ممکن است توسط بنگاه‌های غیر رسمی راجع به این موضوع تصمیم گرفته شده باشد که استانداری در این مورد ورود کرده است.

 

زیویار با اشاره به اینکه خرید و فروش زمین‌های پادگان ۰۷ از این تاریخ ممنوع است، تاکید کرد: بنگاه‌ها و مشاورین املاک به هیچ‌وجه نسبت به خرید و فروش ملک پادگان از این تاریخ به بعد اقدام نکنند و اگر معاملاتی صورت گرفته به شهرداری اطلاع دهند زیرا توافقات صورت گرفته در رابطه با معامله ملک در این مجموعه به هیچ وجه منجر به صدور سند حقوقی نشده و لازم است که شتاب‌زده عمل نکنند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4032