تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

نقش هنرستان‌ها در تامین نیاز بازار کار احیا می‌شود

  • کد خبر : 9192
  • ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۵
نقش هنرستان‌ها در تامین نیاز بازار کار احیا می‌شود

نقش هنرستان‌ها در تامین نیاز بازار کار احیا می‌شود 

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم برای توسعه هنرستان ها خواستار تمرکز دستگاه‌های متولی برای احیای نقش کلیدی هنرستان‌ها در رونق و تامین نیاز بازار کار این استان شد.

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم برای توسعه هنرستان‌ها، افزود: نیازسنجی وضع موجود و تفکیک رشته‌ها برای خروجی مثبت آموزش‌ها در بازار کار، از اولویت‌های دولت در آذربایجان‌غربی جهت ساماندهی هنرستان‌ها می‌باشد.

 

وی همچنین آمایش رشته‌ای را گام اول برای تعیین رشته‌های مورد نیاز استان دانسته و خاطرنشان کرد: با بازتعریف و هدفمند کردن ظرفیت‌های موجود هنرستان‌های آذربایجان‌غربی، زمینه برای ایجاد رشته‌های جدید فراهم می‌شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی به برنامه‌ریزی برای پیوند بخش خصوصی و صنعت با حوزه‌های آموزشی نیز تاکید کرد و گفت با راه‌اندازی کارگاه‌های عملی در استان، برای بهره‌مندی بخش‌های خصوصی و صنعتی، نیروهای کیفی آموزش و آماده شود.

 

معتمدیان همچنین با تاکید بر توسعه هنرستان‌های آذربایجان‌غربی، اضافه کرد: با تعیین تکلیف هنرستان‌ها و افزایش آمار کلاس‌های آموزشی، برای حذف یا اضافه کردن رشته‌های مورد نیاز استان برنامه‌ریزی شود.

 

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش‌های دولتی و خصوصی برای توسعه هنرستان‌ها در سطح استان، یادآور شد: با نیازسنجی شهرستان‌های آذربایجان‌غربی در حوزه‌های مختلف، تدابیر لازم برای تاسیس رشته‌های جدید جهت توسعه مهارت آموزی در هنرستان‌ها اندیشیده شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی به نیازسنجی مهارت‌های مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: نیازسنجی برای استفاده از پتانسیل حوزه‌های مختلفی چون معدن، بهداشت و درمان، پتروشیمی، صنایع‌دستی، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و … در مهارت آموزی و راه‌اندازی رشته‌های جدید در دستور کار باشد.

 

معتمدیان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت نهادها و بخش‌های خصوصی و حاکمیتی در تاسیس هنرستان‌های جدید، ادامه داد : دستگاه‌های دولتی در حوزه‌های مربوطه، برای توسعه رشته‌های جدید و تاسیس هنرستان‌ها مشارکت داشته و اداراتی چون راه و شهرسازی در تامین زمین و ساخت این مراکز آموزشی همراهی لازم را انجام دهند.

 

وی در ادامه با تاکید بر رفع مشکلات زیرساختی هنرستان‌های استان، تصریح کرد: از تمامی ظرفیت‌ها و منابع ملی، استانی و مشارکتی برای تاسیس هنرستان‌های جدید استفاده خواهد شد.

 

استاندار آذربایجان‌غربی در پایان، احصاء مشکلات مدارس شبانه‌روزی را ضروری برشمرد و خاطر نشان کرد: در کنار ارتقای کیفیت مدارس شبانه‌روزی، نیازهای خوابگاه‌های این مدارس نیز تعیین و تامین شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9192