تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه به ریاست معاون رئیس جمهور در آینده نزدیک برگزار میشود

  • کد خبر : 5072
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه به ریاست معاون رئیس جمهور در آینده نزدیک برگزار میشود

 نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه به ریاست معاون رئیس جمهور در آینده نزدیک برگزار میشود

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه از برگزاری نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه به ریاست دکتر مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش الوند  _ دکتر بهزاد باباخانی در حاشیه بهره برداری از طرح های حوزه صنعت و معدن و همچنین بازدید از پروژه های صنعتی که با حضور دکتر زین الدینی رئیس مرکز سرمایه انسانی و سازمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران کل اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه و مدیرکل صمت این استان برگزار شد، اظهار داشت  : با توجه درخواست استاندار کرمانشاه در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه و پاسخ مثبت دکتر رئیسی، تشکیل قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه مصوب شد.

وی افزود: در اولین نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه که به زودی به ریاست دکتر مرتضوی تشکیل می شود شش بسته پیشنهادی در حوزه هایی مانند زیرساخت اقتصادی، تامین مالی، اختصاص خط اعتباری، سرمایه گذاری هلدینگ های وابسته به دولت، رفع موانع و مشکلات و مشوق های سرمایه گذاری از طرف استان ارایه می شود که امیدواریم در این نشست مصوب شود.

دکتر باباخانی تصریح کرد: در برنامه کاری امروز که با حضور رئیس مرکز سرمایه انسانی و سازمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، تعداد ۲۲ پروژه با سرمایه گذاری ۵۳۰ میلیارد تومان و ۴۸۰ شغل به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: دو واحد کرپ ناز و کاشی بیستون جزو واحدهای راکدی بودند که احیاء دوباره و راه اندازی آن‌ها تبدیل به یک مطالبه شده بود.

معاون اقتصادی استاندارکرمانشاه عنوان کرد: خوشبختانه امروز کارخانه کرپ ناز تبدیل به یک واحد پویا و فعال تولیدی شده است که برای ۲۵۰ نفر اشتغال زایی کرده است و مدیریت مجموعه به دنبال طرح توسعه آن است و کاشی بیستون هم چند سال پیش در آستانه ورشکستگی بود ولی با واگذاری به یک سرمایه گذار توانمند علاوه بر فعال شدن این واحد، امروز فاز سوم توسعه این مجموعه افتتاح شد و سرمایه گذار این مجموعه واحد مشابهی با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۷۰۰ نفر را نیز در دست احداث دارد که به راه اندازی سریعتر آن کمک خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5072