تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

نجات جان جوان ۳۷ ساله در بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان

  • کد خبر : 5651
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
نجات جان جوان ۳۷ ساله در بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان

نجات جان جوان ۳۷ ساله در بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان

 تیم حرفه‌ای پزشکی با جراحی موفق و هماهنگ، به جوان ۳۷ ساله که در نزاع خانوادگی دچار ضایعه هموتوراکس شده بود، در بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان حیات دوباره بخشیدند. 

به گزارش الوند و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تویسرکان، مصدوم جوان ۳۷ که به دنبال نزاع خانوادگی از نواحی مختلف (پارگی عمیق پوست سر، قطع کامل بند انگشت دست چپ و هموتوراکس و پارگی ریه) دچار آسیب شده بود، با کاهش سطح هوشیاری و حال جسمانی وخیم در بیمارستان ولی عصر (عج)شهرستان تویسرکان بستری شد و پس از اقدامات سریع و جانبخش پزشکان جراح عمومی (دکتر بابک ممقانی قاضی جهانی )، متخصص ارتوپدی (دکتر معین بنکدارهاشمی ) و متخصص طب اورژانس (دکتر فرنوش جلیلوند) و سایر تیم های درمانی و حمایتی اعم از سوپروایزرین شیفت عصر و شب، تیم پرستاری و خدماتی و همچنین تیم جراحی و بیهوشی، جانی دوباره به دست آورد و جهت اقدامات پیشرفته پس از هماهنگی توسط آمبولانس به بیمارستان بعثت همدان انتقال داده شد.

تعبیه چست تیوپ، ترمیم پارگی ریه، توراکوتومی، پیوند بندانگشت آمپوته شده، شالدون گذاری، سوچور اسکالپ سر از جمله اقداماتی است که در این بیمارستان به همت کادر درمان در راستای نجات جان بیمار صورت گرفت.

لازم به ذکر است برخی از اعمال انجام شده نیازمند فوق تخصص توراکس بوده و با توجه به شرایط حاد مصدوم، امکان انتقال بیمار به بیمارستان دیگری میسر نبوده و تمامی اقدامات انجام شده با مدیریت بجا و خالصانه صورت گرفته است.

رییس و مدیر بیمارستان ولیعصر (عج) از دکتر بابک ممقانی قاضی (متخصص جراحی عمومی )، ناجی جان بیمار جوان ۳۷ ساله که حسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود در این جراحی اقدام به جراحی و نجات جان بیمار کرده بود قدردانی کردند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5651