تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

موفقیت بنیاد مفاخر استان همدان در دستیابی به اهداف خود با تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق محقق می شود

  • کد خبر : 7032
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰:۴۹
موفقیت بنیاد مفاخر استان همدان در دستیابی به اهداف خود با تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق محقق می شود

موفقیت بنیاد مفاخر استان همدان در دستیابی به اهداف خود با تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق محقق می شود

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، موفقیت بنیاد مفاخر این استان در دستیابی به اهداف خود را مستلزم تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق از مفاخر عنوان کرد و گفت: با تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق از مشاهیر استان، زمینه برای برنامه ریزی بهتر و بالا بردن کیفیت برگزاری گرامیداشت ها و معرفی آنان به جامعه فراهم می شود.

 

به گزارش الوند _ مسعود ویژه اظهار داشت:دیماه امسال اتفاق مبارکی در استان همدان رقم خورد و آن افتتاح بنیاد مفاخر استان همدان با حضور رئیس انجمن مفاخر کشور بود چراکه در شرایط فعلی که شناساندن الگوهای مثبت برای جوان ها یکی از نیازهای امروز جامعه است مفاخر می توانند بهترین الگو برای این نسل که تشنه شنیدن هستند باشند که الحمدالله استان همدان گنجینه ها بسیاری را در این حوزه در خود جای داده است.

 

وی گرامیداشت مفاخر را به دو شکل عنوان کرد و گفت :در گام نخست گروهی از مفاخر که در قید حیات هستند و ما خیلی وقت‌ها از این عزیزان غفلت می کنیم و زمانی متوجه ارزش آنها می شویم که دیگر در قید حیات نیستند لذا رسالت اول ما این است که عزیزانی که در قید حیات هستند منزلت شان را ارج بنهیم و به نسل فعلی معرفی کنیم که بتوانند از وجود آنها بهره‌مند شوند.

 

 

ویژه ادامه داد: بخش دوم، گرامیداشت بزرگانی است که طی سال‌های مختلف در این مرز و بوم زندگی و پرورش پیدا کردند و در عرصه‌های بین‌المللی مطرح هستند که متاسفانه گاهی اوقات کشور های دیگر بیشتر از ما نسبت به  آنها آشنا هستند که همین امر موجب شد انجمن مفاخر استان تاسیس شود تا بزرگانی که در قید حیات هستند یا سالها پیش در این منطقه زندگی می کردند به مردم معرفی نماید که با پیشنهاد استاندار محترم و همکاری سازمان میراث فرهنگی استان در موزه مشاهیر با توجه به نوع فعالیت و آثار هنری و تمثال هایی که از بزرگان استان همدان وجود داشت تصمیم بر این گرفته شد که انجمن مفاخر نیز در این مکان دایر شود.

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، موفقیت بنیاد مفاخر این استان در معرفی بزرگان دیار الوند را مستلزم تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق از مفاخر عنوان کرد و گفت: با تدوین یک بانک اطلاعاتی دقیق از مشاهیر استان، زمینه برای برنامه ریزی بهتر و بالا بردن کیفیت برگزاری گرامیداشت ها ومعرفی آنان به جامعه فراهم می شود.

 

 

ویژه همچنین انتشاربه نحو احسن آثار به جا مانده ازبزرگان این استان در قالب کتاب ، تاریخ شفاهی و موارد اینچنین در کنار برگزاری نکوداشت ها را از دیگر رسالت های بنیاد مفاخر استان همدان عنوان کرد.

 

 

وی در پایان تصریح کرد: دولت سیزدهم در راستای تحقق سند تحول و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی گرامیداشت مفاخر و بزرگان کشور را در اولویت کاری خود قرار داده و انجمن مفاخر کشور نیز به جد پیگیر این موضوع هستند و ما هم تلاش می کنیم اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7032