تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته خواهد شد

  • کد خبر : 8454
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته خواهد شد

موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته خواهد شد

استاندار کردستان گفت: با بهره‌مندی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری و مساعدت و همراهی دستگاه‌های استانی، تلاش می‌کنیم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته شود.

 

 

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی‌کوشا با اشاره به دیداری که با سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند، از فعالیت‌ها و خدمات شایان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در راستای حفظ دستاوردهای مردم غیور استان کردستان در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

 

وی اظهار  کرد: فعالیت‌ها و خدمات شایان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جهت حفظ دستاوردها و اشاعه فرهنگ ناب دفاع مقدس در جامعه ستودنی است.

 

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: تبلور مجاهدت‌ها و اشاعه دلاورمردی‌های مردم غیور استان کردستان در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی، به‌ویژه دوران شکوهمند دفاع مقدس، جهت حفظ و انتقال به نسل جوان و نوجوان انقلابی نیاز امروز جامعه اسلامی است.

 

زارعی‌کوشا در ادامه ضمن تجلیل و تمجید از ملت امام حسینی ایران اسلامی و حضور حماسی آن‌ها در پیاده‌روی اربعین حسینی، به خدمت‌رسانی مردم کردستان در مرز «باشماق» اشاره و تصریح کرد: مردم مهمان‌نواز کردستان، خدمت‌ به زائرین اربعین حسینی را از افتخارات خود می‌دانند که بحمدالله بازگشایی مرز باشماق و استقبال مردم از این نقطه مرزی جهت حضور در راهپیمایی عظیم اربعین، توفیق خدمت را بیش از پیش نصیب مردم کردستان کرد.

 

وی با تاکید بر اهمیت و ضروت تکمیل و تجهیز مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان کردستان یادآور شد: با بهره‌مندی از اعتبارات سفر استانی ریاست محترم جمهوری و مساعدت و همراهی دستگاه‌های استانی، تلاش می‌کنیم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کردستان تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

 

 

دراین دیدار سردار کارگر ضمن تشکر از همکاری و همراهی استاندار کردستان با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با تاکید بر نقش ممتاز و درخشان این استان در دوران دفاع مقدس و بیان اینکه مردم غیور کردستان بیش از ۴ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده‌اند، اظهار داشت: مردم شریف استان کردستان دِین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده و همواره در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

 

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با اشاره به اینکه مردم کردستان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، بازنمایی حماسه‌ها و مجاهدت‌های این مردمان غیور را به شایسته‌ترین و هنرمندانه‌ترین شکل ممکن برای نسل امروز ضروری دانست و گفت: امیدواریم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان کردستان هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد تا شرایط برای بازنمایی مجاهدت‌های ارزشمند و گسترده مردم شریف کردستان، خصوصا پیشکسوتان کرد مسلمان، جوانان و شهدای والامقامی که در این خطه به شهادت رسیده‌اند فراهم شود.

 

 

سردار کارگر گفت: مردم شریف استان کردستان دِین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده و در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

 

در پایان این مراسم استاندار کردستان و هیئت همراه از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8454