تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

مهمترین چالش پیش روی روابط عمومی ها کمبود منابع مالی و نیروی انسانی است

  • کد خبر : 8663
  • ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳
مهمترین چالش پیش روی روابط عمومی ها کمبود منابع مالی و نیروی انسانی است

مهمترین چالش پیش روی روابط عمومی ها کمبود منابع مالی و نیروی انسانی است

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم مهمترین چالش پیش روی روابط عمومی ها را کمبود منابع مالی و نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: برای احقاق جهاد تبیینی که همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده، لازم است روابط عمومی‌ دستگاه‌ها از نظر مالی و نیروی انسانی تقویت شوند.

 

به گزارش صنعت _ رضا اعرابی امروز در جلسه شورای هماهنگی روابط‌ عمومی‌های استان قم که با حضور رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: استان قم در حوزه رسانه جزو استان‌هایی است که فعالین آن از افراد دغدغه‌مند هستند. براساس آمار در این استان بیش از ۵۲۰ رسانه مشغول به فعالیت‌اند که از حیث تعداد رتبه دوم را بعد از تهران به خود اختصاص داده‌ایم.

 

وی افزود: از این تعداد ۹۱ پایگاه خبری استانی هستند و می‌توان گفت اکثر خبرگزاری‌های کشوری در قم نمایندگی دارند. بیش از ۱۵ روزنامه و هفته‌نامه داریم که در قم به طور مرتب تولیدات محتوای خبری را دنبال می‌کنند.

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم تصریح کرد: قم خاستگاه انقلاب است به همین دلیل توجه به این استان باید متفاوت‌تر و بیش‌تر باشد.

 

اعرابی در ادامه با بیان اینکه غفلت از نقش رسانه در جنگ‌ ترکیبی نتایج زیان‌باری خواهد داشت، عنوان داشت: وقتی صحبت از جنگ رسانه‌ای می‌کنیم باید در نظر بگیریم که محور جنگ ترکیبی رسانه‌ها هستند. باید توجه کنیم برای پیروزی در این جنگ تا به امروز چه اقداماتی در قم انجام داده‌ایم.

 

وی تاکید کرد: وجود مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها اقیانوس بی‌کرانی هستند که باید از آن به درستی استفاده کرد. تقویت روابط عمومی‌ها در کنار این ظرفیت‌ها می‌تواند اتفاقات مثبتی رقم زند.

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم گفت: روابط عمومی‌ها مرکز رسانه‌ای یک دستگاه‌ هستند که برای تقویت آن‌ها باید ردیف بودجه مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفت. همکاران من در روابط عمومی با کمبود منابع مالی و نیروی انسانی مواجه هستند.

 

وی در پایان گفت: از مجموعه دولت تقاضا داریم نگاه جدی به مسئله تقویت روابط عمومی‌ها داشته باشند تا مدیران روابط عمومی‌ها انعکاس بهتر و بیشتری از دستاوردهای دولت داشته باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8663