تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
2

مهمترین چالش استان کردستان در ساخت مسکن، تامین زمین کافی برای متقاضیان است

  • کد خبر : 5706
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
مهمترین چالش استان کردستان در ساخت مسکن، تامین زمین کافی برای متقاضیان است

مهمترین چالش استان کردستان در ساخت مسکن، تامین زمین کافی برای متقاضیان است

استاندار کردستان مهمترین چالش این استان در ساخت مسکن را تامین زمین کافی برای متقاضیان عنوان کرد و گفت :مجموعه‌ای از ادارات دولتی و مراکز آموزش عالی زمین‌های فریز شده و بلا استفاده ای در اختیار دارند که باید هر چه سریعتر این زمین‌ها برای استفاده در طرح نهضت ملی مسکن واگذار شوند.

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای مسکن استان کردستان با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن برای خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد و محروم پیش بینی شده است،اظهار داشت :به دلیل جلوگیری از وارد آمدن فشار و تحمیل  هزینه بیشتر به متقاضیان لازم است از هرگونه تاخیری در اجرای این طرح پیشگیری شود و این مهمترین رسالت مسئولان و متولیان این حوزه است.

وی با بیان اینکه هم اکنون استان کردستان از شرایط رکود و عدم سرعت در اجرای طرح نهضت ملی فاصله گرفته و کارها با سرعت قابل قبولی در دست انجام و اقدام است، گفت:هم اکنون ۸ هزار نفر در استان واریز وجه انجام داده‌اند که عملیات اجرایی برای ۶ هزار واحد در دست انجام است و امیدواریم با تکمیل فرایندها تا اوایل دیماه شاهد عملیات اجرایی برای ۱۸ هزار واحد مسکونی در سطح استان باشیم.

زارعی کوشا مهمترین چالش استان در ساخت مسکن را تامین زمین کافی برای متقاضیان دانست و اظهار کرد:مجموعه‌ای از ادارات دولتی و مراکز آموزش عالی زمین‌های فریز شده و بلا استفاده ای در اختیار دارند که باید هر چه سریعتر این زمین‌ها برای استفاده در طرح نهضت ملی مسکن واگذار شوند.

استاندار کردستان بر ضرورت نگاه همه جانبه به مسائل در استان تاکید کرد و گفت: مسائل و نیازمندی‌های بخش های مختلف استان باید به صورت همسان و متوازن دیده شوند و هیچ بخشی نباید قربانی بخش دیگری شود.

وی به وجود ۷۰ هکتار از اراضی در اختیار مراکز آموزش عالی در سنندج اشاره و اظهار داشت:دانشگاه کردستان و علوم پزشکی جزو مراکز پویا و در رتبه های برتر کشوری و بین المللی قرار دارند و ما موطف هستیم نیاز آنان به زمین را برای طرح های توسعه‌ای و زیر ساختی مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: یک تیم مشاوره‌ای نیازهای واقعی این دانشگاه‌ها به زمین را برای سالهای آینده احصاء و مابقی اراضی مازاد را برای استفاده در طرح نهضت ملی مسکن مشخص کند.

زارعی کوشا در ادامه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور و استان را بستری برای پویایی اقتصاد و افزایش اشتغال ارزیابی کرد و گفت:مسکن و شهرسازی استان باید به نحوی تدبیر کند که همه سازندگان و پیمانکاران توانمند از این طرح و مزایای آن بهره‌مند شوند و کارها صرفا به چند سازنده و شرکت منحصر نگردد.

استاندار کردستان در پایان خواستار حل و فصل و تعین تکلیف واحدهای به جامانده از طرح مسکن مهر تا پایان سال و همکاری همه بانک‌ها در پرداخت  وتامین مالی تسهیلات  طرح نهضت ملی مسکن به متقاصیان شد

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5706