تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

ملایر صاحب شهر مدرن مبل می شود

  • کد خبر : 5457
  • ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱
ملایر صاحب شهر مدرن مبل می شود

ملایر صاحب شهر مدرن مبل می شود

فرماندار ویژه ملایر از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان جهت ایجاد شهر مدرن مبل در این شهرستان خبر داد و گفت : این مگا پروژه هدیه دولت سیزدهم به مردم ملایر است که یکی از پایه های تحول اقتصادی در شهر جهانی مبلمان منبت خواهد بود.

به گزارش الوند _سلمان اسماعیلی در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه اقتصادی و عمرانی شهرستان ملایر که با حضوراستاندار  همدان، معاونان استاندار، نمایندگان ملایر و تیم اقتصادی استان همدان برگزار شد، اظهار داشت: برای نخستین بار در تاریخ این شهرستان متناسب با سند آمایش سرزمین در حوزه‌های مختلف و برنامه عملیاتی پیشرفت یکساله، کارگروه تحول اقتصادی ملایر از چهار ماه گذشته تشکیل شد که در حوزه‌های مختلف، برنامه‌ها و تصمیماتی که می‌تواند منجر به تحول در این شهرستان شود را احصا نموده که ما حصل آن تهیه و تدوین اطلس جامع سرمایه‌گذاری در ملایر است که در این حوزه زمین و آب مهمترین نهاده‌های ما در اطلس جامع سرمایه‌گذاری می باشد.

فرماندار ویژه ملایر در ادمه از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان جهت ایجاد شهر مدرن مبل در این شهرستان خبر داد و گفت : این مگا پروژه هدیه دولت سیزدهم به مردم ملایر است که یکی از پایه های تحول اقتصادی در شهر جهانی مبلمان منبت خواهد بود.

اسماعیلی الحاق ۵۰۰ هکتار به شهر ملایر را یکی از موفق‌ترین اقدامات دولت در طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد و گفت : این طرح  وسعت شهر ملایر را یک چهارم بزرگتر می‌کند که به منزله توسعه، پیشرفت، رفاه و فضای بیشتر برای ایجاد زندگی بهتر برای ملایری‌ها است.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار بانک اطلاعاتی شهرستان در دست تهیه است که به توسعه ملایر کمک خواهد کرد، یادآور شد:چهار حوزه کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و گردشگری پیشران‌های توسعه شهرستان هستند که متناسب با بوم ملایر مشخص شده است.

نماینده عالی دولت در ملایر تحول و توسعه گلخانه‌ها در این شهرستان را از دیگر اقدامات صورت گرفته نام برد و تصریح کرد: در این زمینه تمامی زمین‌ها اعم از آبی، دیم و منابع طبیعی که مستعد توسعه گلخانه باشند، در حال احصا و شناسایی است.

اسماعیلی اضافه کرد: براساس سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه نشاط و انسجام اجتماعی، ۷۰ هکتار با مشارکت اداره کل مسکن و شهرسازی انتخاب و همچنین یک مجموعه بزرگ آفرود، اسب‌سواری و موتورسواری در یکی از نقاط خوب ملایر اجرا خواهد شد.

معاون استاندار همدان الحاق ۲۰ هکتار دیگر به شهرک صنعتی مبلمان حاجی‌آباد را دستاورد دیگری در حوزه توسعه این شهرستان برشمرد که بزودی توافقات آن با شرکت شهرک‌های صنعتی صورت می‌گیرد.

فرماندار ویژه ملایر خاطر نشان کرد: تمام زیرساخت‌های صنعتی دولتی در این شهرستان ۳۰۰ هکتار بود که با احداث شهرک صنعتی خیاطان ازندریان، ۱۹۵ هکتار به این زیرساخت اضافه می‌شود که در مجموع بالغ بر ۷۰ درصد به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی دولتی در ملایر افزوده شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5457