تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

معاون وزیر کشور : معاونان اقتصادی استانداری‌ها بر تامین کالاهای اساسی نظارت همه‌جانبه داشته باشند

  • کد خبر : 6149
  • ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
معاون وزیر کشور : معاونان اقتصادی استانداری‌ها بر تامین کالاهای اساسی نظارت همه‌جانبه داشته باشند

معاونان اقتصادی استانداری‌ها بر تامین کالاهای اساسی نظارت همه‌جانبه داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر تامین به موقع کالاهای اساسی، گفت: معاونان اقتصادی استانداری‌ها نظارت دقیق و همه‌جانبه‌ای بر تامین کالاها داشته باشند.

به گزارش الوند _ محسن کوشش‌تبار در چهارمین نشست مشترک کارگروه اقدام مشترک ملی که در محل وزارت کشور با موضوع بررسی وضعیت کالاهای اساسی استان های ایلام، کرمانشاه، همدان، مرکزی و لرستان برگزار شد، با بیان اینکه تامین به موقع کالاهای اساسی برای مردم عزیز استان ها جزء راهبردهای اصلی دولت سیزدهم است؛ اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان بایستی تامین کالاهای مورد نیاز به خصوص در حوزه میوه اقدامات لازم به عمل آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور بر شناسایی دقیق نیازهای استان ها تاکید کرد و گفت: تنظیم دقیق حجم تقاضا و عرضه به نحو موثری برای کنترل بازار صورت گیرد و در این خصوص معاونان اقتصادی استانداری ها نظارت لازم را داشته باشند.

کوشش تبار تصریح کرد: براساس گزارش به عمل آمده خوشبختانه ترخیص کالاهای اساسی از مبادی گمرکی طی هفته اخیر سرعت خوبی گرفته و حمل بار در حوزه ریلی و کامیونی برای تامین نیاز استان ها افزایش یافته است.

استفاده از ظرفیت ذخیره سازی میوه توسط بخش خصوصی، ذخیره سازی مناسب میوه در سردخانه و تجهیز هر چه قوی تر برای جلوگیری از فساد پذیری میوه، خرید میوه شب عید توسط استان ها به صورت مستقیم از باغداران جهت ذخیره سازی با کیفیت مناسب از دیگر محورهای مورد بحث در نشست امروز کارگروه اقدام ملی مشترک بود.

در ادامه این نشست آخرین گزارش وضعیت کالاهای اساسی از قبیل برنج، گوشت، شکر، نهاده های دامی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6149