تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه: مدیریت منابع آبی، بدون فرهنگ سازی امکان پذیر نیست

  • کد خبر : 4205
  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه: مدیریت منابع آبی، بدون فرهنگ سازی امکان پذیر نیست

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

مدیریت منابع آبی، بدون فرهنگ سازی امکان پذیر نیست

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه از منابع آبی مناسبی برخوردار است ولی مدیریت این منابع آبی، بدون فرهنگ سازی و همراهی مردم در زمینه صرفه‌جویی در مصرف، امکان پذیر نیست.

 

به گزارش الوند_ منوچهر فخری در نشست آیین تکریم و معارفه مدیرعامل آبفا استان کرمانشاه که با حضور معاون شرکت مهندسی آبفا کشور برگزار شد، اظهار داشت: کشور ایران وارد یک چالش خشکسالی ۳۰ ساله شده است و هر چند ۱۰ سال از این چالش را پشت سر گذاشته ایم ولی برای گذر از این بحران نیازمند برنامه ریزی مناسب در زمینه مدیریت منابع آبی موجود و همراهی مردم هستیم.

وی اضافه کرد : از همان روزهای ابتدایی ورود استاندار محترم کرمانشاه به استان، با دستور ایشان قرارگاه تنش آبی در حوزه عمرانی تشکیل شد و طی این مدت کارهای بسیار خوبی به ویژه در حوزه تامین آب شرب شهر کرمانشاه صورت گرفت.

دکتر فخری ادامه داد: طی این مدت طرح رفع نقص خط انتقال سد گاوشان به کلانشهر کرمانشاه با کمک تیم‌های عملیاتی ۵ استان دیگر، رفع شد و همچنین با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان، خط اضطراری هم به بهره‌برداری رسید و کمک خواهد کرد شهروندان کرمانشاهی در زمینه آب شرب با مشکلات کمتری روبرو باشند.

معاون استاندار کرمانشاه به تلاش های صورت گرفته در حوزه آبفا در زمینه کاهش تنش های آبی نیز گریزی زد و گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، چندین چاه جدید در سطح شهر حفر و همچنین چاه‌های در اختیار ادارات نیز به شبکه وصل شد و با مجموع این اقدامات شاهد وضعیت بهتری در این زمینه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه با اجرای خطوط بین مخازن تکمیل می‌شود تا در آینده گرفتار مشکل نشویم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه کرمانشاه از منابع آبی مناسبی برخوردار است یاد آور شد: مدیریت این منابع آبی بدون همراهی مردم در زمینه صرفه‌جویی در مصرف، امکان پذیر نیست و همراهی و همدلی مردم نیازمند فرهنگ سازی است.

دکتر فخری در پایان از خدمات مهندس کاکاوند، مدیرعامل پیشین آبفای استان در طول دوران مدیریتش تقدیر کرد و گفت: دکتر داودی مدیرعامل جدید هم از بدنه این مجموعه و از مدیران دارای دانش است و می‌تواند خدمات ماندگاری در این حوزه انجام دهد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4205