تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

رفع چالش های آب شرب ۳۰ روستای سنقر و کلیایی ۲۰میلیارد ریال هزینه در پی داشت

  • کد خبر : 1980
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
رفع چالش های آب شرب ۳۰ روستای سنقر و کلیایی ۲۰میلیارد ریال هزینه در پی داشت

رفع چالش های آب شرب ۳۰ روستای سنقر و کلیایی ۲۰میلیارد ریال هزینه در پی داشت

فرماندار سنقروکلیایی از رفع مشکلات آب شرب ٣٠ روستای شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت : جهت رفع مشکلات این روستاها بالغ بر ٢٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

غلامرضا مرتضوی حفر چاه و رفع مشکلات آب شرب ۶ روستا در مجتمع آبباریک، حفر چاه برای رفع مشکلات آب شرب ۴ روستای بخش مرکزی، اتصال روستاهای سایه کر علیا و سفلی به خط هفت آشیان، نصب حوضچه فشارشکن ۵ مترمکعبی در مجتمع هفت آشیان و اصلاح و بازسازی شبکه های روستایی از جمله این پروژه های برشمرد.

فرماندار سنقروکلیایی ادامه داد: در تابستان امسال آبرسانی به ٣٣ روستای این شهرستان با بیش از ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال هزینه، به صورت سیار انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون ١٠ پروژه فعال  و یا در دست احداث با اعتبار بالغ بر ١٠ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب در سطح شهرستان داریم که بخشی از این پروژه ها به پیمانکار واگذار و در آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

فرماندار سنقروکلیایی پروژه های آبرسانی مجتمع گردکانه، احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهر سنقر، مجتمع آبرسانی آگاه شامل دو روستای چشمه قط و امیر عمران، مجتمع هفت آشیان شامل سه روستای کوچکینه، پلنگین و ده نو، مجتمع بشیر آباد شامل دو روستای میخوران محمد صادق و محمد آقا و احداث مخزن روستای فارسینج و ٢ پروژه حفر چاه مخزن بشیر آباد از جمله طرح های در دست احداث عنوان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه ها مشکلات آب شرب ٢٠ روستا را مرتفع خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1980

برچسب ها