تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

مشکلی برای تحویل زمین به سرمایه‌گذاران در شهرستان سنقر و کلیایی وجود ندارد

  • کد خبر : 4028
  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
مشکلی برای تحویل زمین به سرمایه‌گذاران در شهرستان سنقر و کلیایی وجود ندارد

مشکلی برای تحویل زمین به سرمایه‌گذاران در شهرستان سنقر و کلیایی وجود ندارد

 

مشاور وزیر صمت گفت: مشکل و محدودیتی برای تأمین زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران در شهرستان سنقر و کلیایی وجود ندارد.

 

به گزارش الوند _حمیدرضا ملکی، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت  : با توجه به بازدیدی که از واحدهای صنعتی شهرستان سنقر و کلیایی انجام شد جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور حجت‌الاسلام حسینی‌کیا نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار و مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بررسی و با هماهنگی بانک‌ها نسبت به تأمین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت شرکت‌ها تصمیمات خوبی اتخاذ شد که برخی از شرکت‌ها که با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند فعالیت خود را گسترش دهند.

 

ملکی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه کشاورزی بسیار مناسب است که وزارت جهاد کشاورزی باید به آن رسیدگی کند، افزود: در حوزه صنعت آمادگی لازم برای احیا و توسعه واحدهای کوچک و جذب سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای صنعتی در قالب سند آمایش سرزمینی که از تعهدات وزارت صمت است، وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: در حوزه شهرک‌های صنعتی مشکلی برای تأمین زمین برای احداث واحدها وجود ندارد و تمام سرمایه‌گذاران می‌توانند در این شهرستان فعالیت کنند و ما با تمام قدرت در زمینه کمک به سرمایه‌گذاران آمادگی داریم.

 

مشاور وزیر صمت با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت بالایی در حوزه سنگ آهن دارد، یادآور شد: همکاران ما در سازمان ایمیدرو مطالعاتی را در این زمینه انجام داده‌اند که آماده ارائه گزارش آن‌ها هستیم که تصمیم‌گیری نهایی در حوزه سرمایه‌گذاری اتخاذ شود و یکی از مجموعه‌های اشتغالزایی است که می‌تواند فرصت خوبی برای منطقه باشد اما باید به صورت مناسب کارشناسی شود که دغدغه‌ای در آینده ایجاد نشود.

 

غلامرضا مرتضوی، فرماندار سنقر و کلیایی در این نشست اظهار داشت: در این جلسه تصمیماتی مناسبی در زمینه جذب تسهیلات و تحقق تعهدی که دستگاه‌ها در زمینه اشتغال و رفع مشکل واحدهای صعتی اتخاذ شد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سنقر خاطر نشان کرد: مشکل ۲۰ واحد صنعتی در این نشست مطرح و برای هر کدام از این موارد نسخه‌ای پیچیده شد که با کمک افراد ذینفع در دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل این مشکلات رفع شود.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4028