تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
2

دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونای اسدآباد در آینده نزدیک راه اندازی می شود ⁨

  • کد خبر : 1715
  • ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
دومین مرکز  تجمیعی واکسیناسیون کرونای اسدآباد در آینده نزدیک راه اندازی می شود ⁨

دومین مرکزتجمیعی واکسیناسیون کرونای اسدآباد در آینده نزدیک راه اندازی می شود

فرماندار اسدآباد از راه‌اندازی دومین مرکزتجمیعی واکسیناسیون کرونا این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد .

 

همدان _ الوند_ سعید کتابی دوشنبه یکم شهریور در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونای شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ مورد واکسیناسیون کرونا در مرکز شماره یک تجمیعی واکسیناسیون شهرستان انجام می‌گیرد که با اختصاص واکسن بیشتر از طریق وزارتخانه به شهرستان بدون شک راه‌اندازی مرکز دوم تجمیعی واکسیناسیون شهرستان ضروری خواهد بود.

وی با بیان اینکه مرکز دوم تجمیعی واکسیناسیون شهرستان در سالن ورزشی “شهید راحمی” در حال آماده‌سازی و راه‌اندازی است، افزود: با راه‌اندازی مرکز دوم تجمعی واکسیناسیون اسدآباد و رسیدن واکسن، آمادگی انجام دو هزار نفر واکسیناسیون در شهرستان وجود خواهد داشت.

 

کتابی در ادامه با تأکید بر تداوم تشدید طرح سردار شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: برای تسریع در روند واکسیناسیون شهرستان علاوه بر راه‌اندازی مرکز دوم تجمعی واکسیناسیون راه‌اندازی چادرهای نوبت‌دهی واکسن با همکاری هلال احمر و سپاه در سطح شهر برای افرادی که با نحوه نوبت‌دهی و ثبت‌نام واکسیناسیون ناآشنا بوده و یا دسترسی ندارند ضرورت دارد.

وی همچنین با بیان اینکه باز شدن مشاغل مبنی بر کاهش بیماری نیست و نباید عادی انگاری شود، تصریح کرد: وضعیت شهرستان همچنان قرمز بوده و در ترددها به تبع سطح کشور دارای ممنوعیت هستیم و این ممنوعیت تا پنجم شهریور ماه تداوم دارد و هیچ برگ ترددی صادر نمی‌شود.

کتابی با اشاره به بالا بودن ورودی و بستری بیماران، خاطرنشان کرد: کرونا همچنان می‌تازد و در حالت بحران قرار داریم که در این شرایط عادی انگاری از هیچ کس قابل قبول و پذیرفتنی نیست.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان اسدآباد در این جلسه با تأکید بر تشکیل جلسه ستاد کرونا در سطح تمامی روستاهای شهرستان و ارسال مصوبات جلسه به بخشداری‌ها توسط دهیاران، یادآور شد: در روستاهایی که میزان طغیان کرونا بالاست، نیاز است بخشداران در جلسات ستاد کرونا این روستاها خود حضور داشته باشند.

فرماندار اسدآباد همچنین با اشاره به حجم بالای رانندگان ماشین سنگین در شهرستان، ادامه داد: در این رابطه نیاز است سهمیه واکسن رانندگان خودروهای سنگین شهرستان ویژه دیده شده و دانشکده علوم پزشکی برای جذب واکسن این قشر به‌صورت ویژه پیگیر باشد.

آمادگی شهرستان برای افزایش تخت‌های بخش کرونایی در پلن‌های A،B،C -تسریع در بهره‌برداری هر چه سریعتر طرح توسعه ICU بیمارستان قائم -تداوم تشدید اطلاع‌رسانی، تداوم تشدید بازرسی و نظارت‌ها از دیگر مواردی بود که فرماندار اسد آباد در این جلسه نسبت به آن تأکید کرد و گفت: در هفته گذشته محدودیت‌های کرونایی تعداد ۱۶۰۰ مورد بازرسی توسط اداره صمت شهرستان انجام شده که در این بازرسی‌ها ۴۰۰ مورد تذکر اقناعی و ارشادی  به موارد بازرسی‌ها داده شد و موردی از پلمب در سطح شهرستان نداشته‌ایم و تمامی اصناف همکاری بسیار خوبی را در محدودیت‌های  کرونایی هفته گذشته شهرستان داشتند و عوامل دستگاه‌های ذی‌ربط همگی در کف جامعه پیگیر  اجرایی شدن مصوبات کرونا بودند.

فرماندار اسدآباد در ادامه از واکسیناسیون ۹۹  درصدی فرهنگیان این شهرستان خبر داد و یادآور شد: هدایت نذورات به سمت طرح در حال اجرای  “هر مسجد ۷۲ بسته معیشتی” از نقش مؤثری در کمک‌های مؤمنانه برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر از کرونا برخوردار خواهد بود ضمن اینکه تاکنون بسیاری از مساجد به این طرح پیوسته‌اند .

کتابی خاطر نشان کرد : ۱۰۰۰ مورد اعمال قانون خودروها در رابطه با محدودیت‌های کرونایی هفته گذشته این شهرستان گزارش شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1715

برچسب ها