تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

مرز تمرچین تاکنون میزبان ۳۵ هزار زائر اربعین بوده است 

  • کد خبر : 8359
  • ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۶
مرز تمرچین تاکنون میزبان ۳۵ هزار زائر اربعین بوده است 

مرز تمرچین تاکنون میزبان ۳۵ هزار زائر اربعین بوده است 

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مرز تمرچین تاکنون میزبان بیش از ۳۵ هزار زائر اربعین حسینی بوده است.

.

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان با اشاره به هماهنگی انجام شده برای عبور زائران کشورهای ترکیه، آذربایجان، گرجستان و روسیه از مرز تمرچین، افزود: تاکنون ۴ هزار زائر از کشورهای مذکور و آلمان از مرز بازرگان وارد استان شده‌اند که با توجه به فاصله ۳۶۰ کیلومتری این مرز با مرز تمرچین، می توانند این مسیر کوتاه را برای زیارت عتبات عالیات انتخاب کنند.

 

وی همچنین از فعالیت ۲۴ ساعته مرز تمرچین برای عبور زائران خبر داده و خاطرنشان کرد: در یک شبانه‌روز و به طور متوسط ۶ الی ۷ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین تردد می‌کنند و تمهیدات حداکثری از سوی ۷۶ موکب برای اسکان و پذیرایی از زوار پیش‌بینی شده است.

 

استاندار آذربایجان‌غربی به پیوند فرهنگی و مذهبی ایجاد شده در سایه آیین اربعین حسینی در منطقه نیز اشاره کرده و گفت : هماهنگی و استقبال اهل سنت و اقلیت‌های دینی با ایجاد مواکب از زائران عتبات عالیات، جلوه‌ای از همبستگی و وحدت اقوام و مذاهب در منطقه آذربایجان‌غربی و اقلیم کردستان عراق است.

 

معتمدیان همچنین با بیان اینکه هزينه انتقال زوار از مرز تمرچین تا کاظمین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، اضافه کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودروی مختلف در مرز تمرچین و اربیل اقلیم کردستان عراق برای انتقال شبانه‌روزی زائران به عتبات عالیات تدارک دیده شده است.

 

وی در پایان به پیش بینی انتقال زائران اربعین حسینی از طریق قطار و از تهران به ايستگاه نقده و سپس مرز تمرچین اشاره کرده و یادآور شد: هماهنگی‌های لازم برای انتقال زوار تهران از طریق ترمینال غرب به مرز تمرچین نیز صورت گرفته است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8359