تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه:  ظرفیت تولید پساپ شهر کرمانشاه به ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش  می یابد

  • کد خبر : 2496
  • ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه:   ظرفیت تولید پساپ شهر کرمانشاه به ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش  می یابد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه: 

ظرفیت تولید پساپ شهر کرمانشاه به ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش  می یابد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت تولید پساب شهر کرمانشاه  ۷۰۰ لیتر در ثانیه است ، گفت : این میزان با اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر  به ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.

به گزارش الوند غرب به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، علیرضا کاکاوند در نشست مشترک با مسئولین نیروگاه حرارتی بیستون ضمن عنوان این موضوع که بازچرخش آب و استفاده از پساب مدت هاست که در جهان مطرح شده است، بیان داشت: لزوم بهره گیری از منابع آبی غیرمتعارف و پساب ها، موضوعی است که امروز به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر بویژه در کشور ایران نمایان شده است، به طور کلی بازیافت پساب فاضلاب موارد مصرف فراوانی دارد که می تواند جایگزین آب های زیرزمینی شود و تا حد فراوان در حفظ منابع آبی مختلف تاثیرگذار باشد.

وی افزود: کمبود آب های سطحی و زیر زمینی توسعه پایدار در جهان را مورد تهدید قرار داده است، هدف متخصصان از توسعه و مدیریت پایدار منابع آب، تامین قابل اطمینان و صحیح نیازهای آبی نسل های حال و آینده می باشد، به نحوی که امروز در کشورهای پیشرفته نوع مصرف با کیفیت آب متناسب است بدین معنا که آب آشامیدنی که نیازمند کیفیت بالا است از منابع با کیفیت بالا تامین می شود اما برای دیگر مصارف اعم از کشاورزی، صنعت و مصارف شهری از منابعی با کیفیت پایین تر استفاده می شود.

کاکاوند به اهداف استفاده مجدد از فاضلاب در صنایع اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: استفاده مجدد از فاضلاب ها در صنعت با دو هدف کلی امکان بازچرخش آنها در واحدهای صنعتی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست برنامه ریزی می شود، صنایع شیمیایی، نفت، پتروشیمی، نیروگاه نساجی و فولاد و …. در زمره صنایعی هستند که امکان برگشت پسابهای تصفیه شده جهت مصارف مختلف در آن ها وجود دارد.

این مقام مسئول از جمله عوامل تاثیر گذار در کسری آب استان را کاهش و تغییر الگوی بارش و برداشت بی رویه از منابع آبی عنوان نمود و اظهار داشت: محدودیت های کمی منبع آب های سطحی و زیر زمینی، بحران فزاینده آب را به دنبال داشته است که بهترین راهکار برای مقابله با این بحران، ایجاد و توسعه الگوی جدید برای مدیریت صحیح منابع آب می باشد یکی از این راهکارها بهره گیری از پساب فاضلاب به عنوان منبع غیر متعارف است، این رویکرد علاوه بر کاهش برداشت از منابع متعارف، کمک شایانی به دفع صحیح فاضلاب می کند و تهدید آلودگی را به فرصت بهره مندی از منابع جدید تبدیل می نماید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از آمادگی این شرکت جهت تامین پساب مورد نیاز صنایع خبر داد و گفت: میزان تولید پساب شهر کرمانشاه در حال حاضر ۷۰۰ لیتر در ثانیه می باشد که این میزان قطعا با اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر به ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2496

برچسب ها