تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت بسر خواهند برد   

  • کد خبر : 6938
  • ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۷:۵۷
متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت بسر خواهند برد    

متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت بسر خواهند برد 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان چهار شنبه سوری خبرداد و گفت : متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت بسر خواهند برد.

 

به گزارش الوند  _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری(آخرین چهارشنبه سال)،اظهار کرد: متاسفانه چهارشنبه سوری به عنوان یک سنتی دیرینه در بین مردم ایران در سال‌های اخیر کارکرد اصیل خود را از دست داده و با هنجارشکنی ها و به خطر افتادن جان افراد زیادی همراه شده است.

 

وی ادامه داد: عدم فرهنگ سازی و رعایت نکردن نکات ایمنی و بی توجهی به هشدارها باعث شده تا هرساله در این شب افراد زیادی یا مصدوم شوند و یا جان خود را از دست دهند و خانواده های زیادی در آستانه سال جدید داغدار می شوند.

 

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: برخی هنجارشکنان در این شب دست به اقداماتی می زنند که شادی مردم را به غم و عزا تبدیل می کنند.

 

وی باهشدار به افراد سودجویی که اقدام به توزیع مواد محترقه خطرناک در بین مردم بویژه جوانان و نوجوانان می کنند، اعلام کرد: این افراد با تولید، نگهداری و یا توزیع مواد محترقه و آتش زای غیر استاندارد امنیت شهروندان را با تهدیدات جدی روبرو می سازند.

 

وی متذکر شد: بنابراین در راستای حفظ امنیت جانی و مالی مردم و حسب ماده یازده وتبصره ماده ۱۲ قانون “مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز” ضابطین دستگاه قضایی باید نسبت به کشف و انهدام باندهای قاچاق مواد محترقه، شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها خودروهای فروشنده مواد محترقه وآتش را و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیر استاندارد و غیر مجاز در سطح استان اقدام و ضمن برخورد قانونی و پلمپ و انبارها انجام گیرد.

 

وی اضافه کرد: افرادی که بدون توجه به تذکر و هشدارها اقدام به برپایی تجمع در چهارشنبه آخرسال و برهم زدن نظم و امنیت و آرامش مردم می کنند، برخوردی جدی و قاطع صورت خواهد گرفت.

 

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه برای متخلفان چهارشنبه سوری مجازات سختی در پیش خواهد بود، اعلام کرد: این افراد در صورت دستگیری تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت به سر خواهند برد و اگر سرنشینان خودرویی تخلف کنند، علاوه بر دستگیری خود آنها، خودرویشان هم توقیف خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6938