تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

لرستان موفق ترین استان در پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی

  • کد خبر : 5961
  • ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
لرستان موفق ترین استان در پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی

لرستان موفق ترین استان در پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی

با اعلام معاونت عمرانی وزارت کشور، لرستان به عنوان موفق ترین استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی در کشور معرفی شد.

به گزارش الوند _  فرهاد زیویار  به منظور پیگیری مطالبات استان لرستان  در حوزه عمرانی با دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور دیدار و گفتگو کرد .

استاندار لرستان در خصوص جلسه با معاون عمرانی وزارت کشور گفت: این جلسه در راستای ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به لرستان و با هدف ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه های عمرانی برگزار شد .

وی ادامه داد : در ابتدای جلسه گزارشی از وضعیت پیشرفت، اطلاعات طرح ها و پروژه های خرد و کلان، سامانه مدیریت و نظارت بر توسعه کشور ( منتاک) ارائه شد و با توجه به اقدامات صورت گرفته در این رابطه، لرستان به عنوان استان پایلوت کشور معرفی شد .

وی بیان داشت: با توجه به بارگذاری گزارش وضعیت پروژه های عمرانی استان در این سامانه در بازه زمانی مقرر، مراحل اصلاحی این سامانه طبق برنامه در حال انجام می باشد .

نماینده عالی دولت در استان لرستان افزود: در گزارش ارائه شده به معاون عمرانی وزارت کشور، پروژه های عمرانی استان در سه بخش ابرپروژه ها، پروژه‌های کلان و پروژه‌های عادی تعریف و در دستور کار پیگیری قرار گرفت.

دکتر زیویار اضافه کرد: به منظور افزایش دقت در گزارش ارائه شده از وضعیت پروژه‌ها به وزارت کشور، پروژه ها با عنوان ۱۰۰ درصد، ۹۰ درصد و ۸۰ درصد تحقق یافته مشخص شد و با اعلام دفتر فنی حوزه عمرانی وزارت کشور، گزارش لرستان به عنوان گزارش مبنا و الگوی تمامی استان معرفی شد .

وی با اشاره به اینکه تمرکز استان بر تکمیل پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالاست، یادآور شد: در بخشی از این گزارش، آخرین وضعیت پروژه های راهبردی راه آهن لرستان، سد معشوره و بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی نیایش با توجه به انتفاع بخش عمده جمعیت لرستان از تکمیل آنها، به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گرفت و در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

استاندار لرستان تصریح کرد: در پایان این جلسه، دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور ضمن تقدیر از عملکرد استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی، با تایید دفتر فنی وزارت کشور، لرستان به عنوان موفق ترین استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی معرفی شد .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5961