تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

لازمه تربیت افراد مومن و متعهد ،دوری از بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن است

  • کد خبر : 5978
  • ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
لازمه تربیت افراد مومن و متعهد ،دوری از بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن است

لازمه تربیت افراد مومن و متعهد ،دوری از بخشی نگری و جزیره ای عمل کردن است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه لازمه تربیت افرادمومن و متعهد را دوری از بخشی‌نگری و جزیره‌ای عمل کردن ذکر کرد وگفت : باید نسل جوان و آینده‌ساز کشور را بر مبنای اصول اسلامی پرورش داده و افرادی با روحیه استکبارستیزی تربیت کنیم.

 

به گزارش الوند _ سلمان محمدی در همایش موسسان، مدیران و مربیان کودکستان‌های نواحی سه گانه کرمانشاه بیان داشت: برنامه‌ کودکستان‌ها باید همگام با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای تعلیم و تربیت اسلامی کودکان باشد که جهت اجرای هر چه بهتر این مهم باید از کودکستان‌ها ،کودکان را با هویت ایرانی اسلامی آشنا کنیم.

وی با بیان این‌که برنامه‌های کودکستان‌ها باید بر اساس محتوای سازمان تعلیم و تربیت باشد، افزود: نگاه یکپارچه به تعلیم و‌تربیت در تمامی دوران تحصیل فرد از دوره قبل از آموزش رسمی در کودکستان گرفته تا آموزش رسمی در مدرسه و پس از آن در دانشگاه، منجر به پرورش افراد در تراز انقلاب اسلامی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه لازمه تربیت افرادمومن و متعهد را دوری از بخشی‌نگری و جزیره‌ای عمل کردن ذکر کردو  اظهارداشت: باید نسل جوان و آینده‌ساز کشور را بر مبنای اصول اسلامی پرورش داده و افرادی با روحیه استکبارستیزی تربیت کنیم.

محمدی تاکید کرد: کودکستان‌ها باید فراتر از ارائه خدمت به کودکان کار کنند چرا که کودکستان در واقع یک مرکز فرهنگی آموزشی است که باید در حوزه تربیتی ورود کرده و در جهت شناسایی و شکوفایی استعدادهای کودکان برنامه داشته باشد.

محمدی با اشاره به اینکه کودکستان‌ها باید برای بالا بردن روحیه تاب آوری کودکان از سنین کودکی برنامه داشته باشند، خاطرنشان ساخت: باید جامعه‌ای تربیت کنیم که در برابر سختی‌ها و مشکلات تاب‌آوری بالایی داشته باشد.

وی در ادامه از مربیان کودکستان‌ها خواست تا به کودکان روحیه کار گروهی و تیمی بیاموزند.

محمدی با بیان اینکه مربیان کودکستان‌ها باید یک الگوی مثبت در همه ابعاد برای دانش‌آموزان باشند، یادآورشد: مربیان کودکستان‌ها باید در راه رفتن، حرف زدن، نوع پوشش و برخورد و … شانیت معلم را داشته باشند.

در ادامه این همایش موسسان و مربیان کودکستان‌های برتر کرمانشاه تجلیل شدند.

گفتنی است استان کرمانشاه ۷۱۶ کودکستان فعال دارد که ۴۹۴ کودکستان دارای مجوز از آموزش و پرورش بوده که به‌صورت ضمیمه در مدارس دولتی، غیردولتی و مستقل مشغول به فعالیت هستند و ۲۲۲ کودکستان دیگر دارای مجوز از بهزیستی هستند که در قالب مهدکودک و پیش‌دبستانی فعالیت دارند، همچنین در مدارس روستایی و عشایری این استان تمامی نوآموزان پنج تا شش سال به‌صورت رایگان درکلاس‌های روستایی چندپایه به‌صورت ضمیمه توسط معلمان آموزش‌های لازم را می‌بینند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5978