تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
0

فعالیت شهرداری های استان کردستان باید حول دو محور ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذار باشد

  • کد خبر : 5941
  • ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
فعالیت شهرداری های استان کردستان باید حول دو محور ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذار باشد

فعالیت شهرداری های استان کردستان باید حول دو محور ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذار باشد

استاندار کردستان عملکرد شهرداری‌ها را ویترین خدمت رسانی ذکر کرد و گفت:ایجاد درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذاران باید دو محور مهم فعالیت شهرداری و شوراهای اسلامی در استان باشد.

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در نشست هم اندیشی شهرداران و شوراهای اسلامی استان کردستان ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری‌ها در خدمت رسانی به مردم و همکاری با نیروهای انتظامی و امنیتی در ساماندهی فضای شهری در نا آرامی‌های اخیر، بیان داشت: فعالیت شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا موجب افزایش رضایتمندی مردم است.

زارعی کوشا با بیان اينکه ما به صورت کامل به کمبودها و محدودیت ها در شهرداری‌ها واقف هستیم و این امر نباید خدمت رسانی به مردم را متوقف و یا کُند کند، اظهار کرد:اولین راه خدمت رسانی به مردم ایجاد همگرایی و وفاق میان دولت، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی است ، چرا که همه وظیفه خدمت به مردم را دارند و تفکیکی میان این مجموعه‌ها قائل نیستند.

استاندار کردستان همچنین وظیفه کمیته انطباق را تطبیق مصوبات شورا با قوانین عنوان و نگه داشتن مصوبات شورا بدون دلیل قانونی را سد راه خدمات رسانی دانست و گفت:فرمانداران در تمامی شهرستانهای تابعه باید به کمیته تطبیق این مهم را تاکید کنند و اگر موردی در این رابطه مشاهده شود برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

وی پیش بینی بودجه واقع بینانه و تلاش برای تحقق آن را وظیفه شهرداری و شوراها عنوان کرد و یادآور شد:مهمترین رویکرد در این راستا ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و جذب سرمایه گذاران توانمند برای مشارکت در پروژه‌ها است.

زارعی کوشا تصریح کرد:دولت نیز برای تحقق این مهم شهرداری‌ها را حمایت خواهد کرد و در این راستا باید از الگوی بسته‌ها و مجوزهای بی نام استفاده و بهره‌مند شوند.

وی در پایان امنیت را بستر تغییر و تحولات مثبت اقتصادی برشمرد و خاطر نشان کرد:بزرگترین نگرانی ما در پی اغتشاشات و نا آرامی‌های اخیر فراری دادن سرمایه گذاران از استان است و سفر رئیس جمهور به سنندج در راستای اصلاح دیدگاه‌های منفی شکل گرفته در این رابطه بود

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5941