تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

فرودگاه سقز قلب تپنده توسعه منطقه است

  • کد خبر : 8433
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱
فرودگاه سقز قلب تپنده توسعه منطقه است

فرودگاه سقز قلب تپنده توسعه منطقه است

معاون عمرانی استاندار کردستان از فرودگاه سقز به عنوان قلب تپنده توسعه منطقه نام برد و گفت : طرح فرودگاه سقز از پروژه های کلان استان است که مشکل تامین اعتبار مالی نداشته و خدمات دهی آن در آینده به تعدادی از شهرستانهای کردستان و آذربایجان غربی سبب توسعه منطقه خواهد شد.

 

به گزارش صنعت _ کیومرث حبیبی در جلسه بررسی کلان پروژه‌های سقز اظهار داشت : پروژه‌های ناتمام و غيرفعال بجای مانده از سالیان گذشته در شهرستان سقز از جمله ساختمان شماره ۲ فنی و حرفه‌ای و تعدادی طرح دیگر باید در کمترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسند و اگر فعال‌سازی برخی از این پروژه های ناتمام هم‌اکنون در جریان قرار گرفته، نشان‌دهنده پیگیری مجدانه و مطالبه گرانه فرماندار سقز بوده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان با اشاره به خدمات و سرویس‌دهی فرودگاه سقز در آینده به تعدادی از شهرستان‌های استان کردستان و آذربایجان غربی، اتمام فرودگاه سقز را بسیار ارزشمند و آن‌ را محرک توسعه منطقه و دغدغه جدی دولت و مردم برشمرد.

 

حبیبی تصریح نمود: انتقال آب شهر سنندج، راه آهن سنندج- همدان و فرودگاه سقز سه پروژه کلان استان بوده که مدیران همواره به جد برای اتمام آن تلاش نموده‌اند که هم‌اکنون انتقال آب به اتمام رسیده و اتمام دو طرح دیگر فرایند خوبی را طی می‌کند.

 

وی ادامه داد: طرح فرودگاه سقز در هشت ماه اخیر به صورت روزانه کنترل شده و این طرح جزو کلان پروژه‌هایی است که مشکل تأمین اعتبارات مالی ندارد.

 

حبیبی از بررسی ۵۱ پرونده شهرستان سقز در کمیسیون ماده ۵ استانی خبر داد و خواستار تسهیل‌گری ادارات کل برای رفع مشکلات و موانع حوزه شهرسازی شد و بر رعایت اصول شهرسازی و ضرورت بهسازی بافت فرسوده شهری با استفاه از پتانسیل مهندسان سقزی تأکید نمود.

 

معاون استاندار کردستان با اشاره به بازدید از  عملیات اجرایی ساخت باند دوم جاده سقز – بوکان در مسیر کریدور شمال‌غرب به جنوب‌غرب طی چند روز گذشته و با توجه به زمان‌بر بودن ساخت این مسیر بزرگراهی خاطرنشان کرد:  شرکت ساخت و توسعه استان کردستان، اداره کل راهداری و پیمانکار پروژه هماهنگی‌های لازم جهت اتمام این قطعه را انجام دهند.

 

حبیبی با اشاره به بازدید از تقاطع غیر هم‌سطح کنارگذر، بر تأمین روشنایی آن توسط شرکت توزیع برق و استانداردسازی آن تأکید نمود و ضمن بازدید از ساختمان آموزش فنی و حرفه‌ای سقز هم، خواستار از سرگیری ساخت این پروژه شد.

 

وی در بخش دیگری از سفر یک روزه خود به شهرستان سقز، در جلسه با اعضای سازمان نظام مهندسی این شهرستان شرکت و بر استفاده از توان و پتانسیل نیروهای بومی در اتمام پروژه‌های استانی تأکید کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان همچنین بر لزوم بهره‌مندی از توانایی مهندسان نظام مهندسی سقز در ساخت و سازها، تدوین فرآیندهای الکترونیک برای تسهیل و تسریع در نظارت‌های حوزه شهرداری، توزیع عادلانه واگذاری نظارت‌ها به مهندسان، استفاده بیشتر از ظرفیت نقشه‌برداری، ورود نظام مهندسی ساختمان به حوزه نظارت ساخت و سازها در نهضت ملی مسکن، بنیاد مسکن و شهرک صنعتی، بهره‌برداری از ساختمان ۷ طبقه نظام مهندسی و واگذاری کار به مهندسان بر اساس متراژ را، مورد تأکید و در دستور کار قرار داد.

 

حبیبی در ادامه در جلسه شورای مسکن شهرستان سقز، ادامه تلاش‌های استانی و شهرستانی برای ارتقای رتبه استان از ۳۱ به ۶ کشوری در بحث نوسازی بافت فرسوده شهری و روستایی و واگذاری گروهی در طرح نهضت ملی مسکن را ارج نهاد و بر استمرار این تلاش‌ها تأکید نمود.

 

وی واگذاری زمین در بحث جوانی جمعیت، فرآیند قرعه‌کشی زمین‌های ۱۱۲ هکتاری در سقز، ساماندهی مشاوران املاک، هزینه‌های آماده‌سازی زمین، تهیه طرح تفکیکی اراضی جدید، بررسی آخرین وضعیت شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ضرورت ورود سایر بانک‌ها به بحث تسهیلات نهضت ملی مسکن را از دیگر مواردی برشمرد که توجه به آن را ضروری و در رأس امور قرار می‌‌دهد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8433