تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
3

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه: کرمانشاه همواره مظهر وحدت اقوام و مذاهب کشور بوده است

  • کد خبر : 1357
  • ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:  کرمانشاه همواره مظهر وحدت اقوام و مذاهب کشور بوده است

‍ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:
کرمانشاه همواره مظهر وحدت اقوام و مذاهب کشور بوده است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه همواره مظهر وحدت اقوام و مذاهب در کشور بوده و در سالیان گذشته همه برادران و خواهران اهل تشیع، تسنن، اهل حق و دیگر مذاهب در صلح و صفا کنار هم زندگی کرده و به فضل الهی وحدت و همدلی میان آنها در کشور نمونه و الگو است

 

سردار “علی اکبر جاویدان” در دیدار با خانواده های جان باخته درگیری های اخیر میان اهل سنت و اهل حق در شهرستان سرپل ذهاب و دالاهو که جمع زیادی از مسئولان ارشد استان نیز حضور داشتند، از وقوع درگیری پیش آمده ابراز تاسف و جان باختن چند تن از شهروندان را موجب ناراحتی همه مردم دانست.

وی ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان درگیری های اخیر، بیان داشت: متاسفانه در هفته های گذشته شاهد اتفاقاتی بودیم که با مقداری صبر و خویشتنداری می شد از وقوع آن جلوگیری کرد اما به هر حال با ورود به موقع بزرگان و ریش سفیدان منطقه و دخالت نیروهای نظامی و انتظامی خوشبختانه خیلی زود قائله ختم شد.

فرمانده انتظامی کرمانشاه تصریح کرد: گاهی اوقات اختلافی کوچک ممکن است به درگیری گسترده ای منجر شود که دود آن به چشم همه برود و امنیت یک منطقه و حتی استانی را با چالش مواجه کند که در چنین مواقعی بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان می توانند با توجه به نفوذی که میان مردم دارند برای آرام شدن وضعیت به موضوع ورود پیدا کنند.
سردار جاویدان خاطرنشان کرد: البته در قضیه پیش آمده اخیر هم بزرگان و ریش سفیدان و مسئولان منطقه به موقع به ماجرا ورود پیدا کرده و با صدور بیانه ها و حضور در میان طرفین درگیر اجازه تنش بیشتر و بروز درگیری های گسترده تر را ندادند که جای قدردانی دارد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه امنیت خط قرمز پلیس است، افزود: نیروی انتظامی به عنوان حافظ امنیت جامعه وظیفه دارد با هر گونه بی نظمی و حادثه ای که منجر به اخلال در امنیت شود و یا افرادی که بخواهند به اختلافات دامن بزنند برخورد و خاطیان را دستگیر و آنها را به دستگاه قضائی بسپارد تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه گفت: ایجاد ناامنی در جامعه بیش از همه آحاد مردم را متضرر می کند و پلیس بنا بر وظیفه ذاتی خود موظف است قاطعانه با آن برخورد و امنیت شهروندان را تامین کند.

سردار جاویدان یادآوری کرد: در همین جریان درگیری های رخ داده در مناطق دالاهو و سرپل ذهاب پلیس از همان ساعات ابتدایی آغاز درگیری به موضوع ورود و تاکنون نیز بیش از ۲۰ نفر از افرادی که بیشترین نقش را در این قائله داشتند دستگیر کرده است.

وی در پایان و با بیان اینکه پلیس تا پایان موضوع و دستگیری همه عوامل دخیل در درگیری ماجرا را پیگیری می کند؛ ابراز امیدواری کرد دیگر شاهد چنین حوادث تلخی که تنها باعث خشنودی دشمنان انقلاب و نظام می شود نباشیم و همانند گذشته اخوت، برادری، صلح و همدلی میان همه اقوام و مذاهب استان کرمانشاه موج بزند.

در این دیدار حسن خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، سردار محمدنظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسداران، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری، ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه و جمعی دیگر از مسئولان استان حضور داشتند.

لازم به ذکر است بر اثر درگیری رخ داده میان ۲ طایفه قلخانی و اهل سنت مربوط به شهرستان های دالاهو و سرپل ذهاب که روز ۱۱ خرداد به وقوع پیوست، ۴ تن کشته و بیش از ۱۰ نفر هم زخمی شدند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1357