تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
4

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه : امنیت مردم خط قرمز پلیس است/متخلفان چهارشنبه پایان سال تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت می شوند /دستگیری ۵۰۱ نفر از عاملان تیراندازی

  • کد خبر : 3297
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه : امنیت مردم خط قرمز پلیس است/متخلفان چهارشنبه پایان سال تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت می شوند /دستگیری ۵۰۱ نفر از عاملان تیراندازی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه :
امنیت مردم خط قرمز پلیس است/متخلفان چهارشنبه پایان سال تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت می شوند /دستگیری ۵۰۱ نفر از عاملان تیراندازی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه امنیت مردم را خط قرمز پلیس عنوان کرد و گفت: هر دستی که با اسلحه برعلیه مردم و پلیس دراز شود آن دست حتما قطع خواهد شد.

 

به گزارش الوند، سردار “علی اکبر جاویدان” روز دو شنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: حوزه امنیت مقوله ای بسیار مهم و یک نیاز اساسی در جامعه است چرا که همه پیشرفت ها و توفیقات در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در بستر امنیت فراهم می شود و بدون آن حیات مفهومی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در پازل تامین نظم و امنیت، نیروی انتظامی نقش محوری دارد و مشی آن نیز در انجام امور خدمتگزاری به مردم بوده و پذیرفته است از همه ظرفیت و توان در راستای تحقق امنیت و آرامش که لازمه جامعه است نقش آفرینی نماید.

سردار جاویدان از امنیت به عنوان یک محصول جمعی نام برد و گفت: این نیرو از همه نهادها ، سازمان ها و اقشار مختلف در تامین امنیت بهره می‌برد همچنانکه نهادها با کار فرهنگی و اجتماعی ،علما با استفاده از تریبون نماز جمعه و رسانه ها با آگاهی بخشی ، انعکاس اخبار و تحلیل های درست در جامعه در ایجاد امنیت نقش موثری دارند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه امنیت مردم را خط قرمز پلیس ذکر کرد و گفت: شیوه و سرلوحه کار نیروی انتظامی در برخورد با مردم ، مدارا، رافت و مهربانی وبا هنجار شکنان و افرادی که جان ، مال مردم و آرامش جامعه را هدف قرار داده اند قاطعانه ،سخت واله خواهد بود وهر دستی راکه با اسلحه برعلیه مردم و پلیس دراز شود آن دست حتما قطع خواهد کرد.

سردار جاویدان، پلیس هوشمند، قانون مداری و نشاط بهاری را شعار سال ۱۴۰۱پلیس بیان کرد و یادآور شد: سال گذشته جهت هوشمند سازی پلیس اقدامات خوبی صورت گرفت و توانست حدود ۴۰درصد از امکانات خود را هوشمند نماید که امیدواریم در سال آینده این روند سرعت بیشتری به خود گرفته و قابلیت های خود را افزایش دهد .

وی با رد شایعه اختصاص مکانی خاص جهت برگزاری مراسم چهارشنبه پایان سال در کرمانشاه ،تصریح کرد: مراسم چهارشنبه پایان سال به صورت محله محور برگزار خواهد شد و از والدین نیز انتظار داریم که نظارت لازم را بر رفتار فرزندان خود داشته باشند تا از بروز یک حادثه غیر قابل جبران جلوگیری نمایند.

این مقام انتظامی با هشدار به فروشندگان مواد محترقه غیر مجاز و پرخطر گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با دستگاه قضا اماکن و واحد های صنفی که اقدام به عرضه مواد محترقه غیر مجاز کنند تا پایان تعطیلات پلمب وافرادی که به بهانه شادی در نظم و امنیت جامعه اخلال ایجاد کنند تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت بسر خواهند برد.

سردار جاویدان گریزی نیز به اقدامات انجام شده توسط پلیس استان کرمانشاه طی سال جاری زد و گفت ذاز ابتدای سال جاری تاکنون ۳ هزار و ۳۰۰ قاچاقچی و خرده فروش دستگیر و ۲ هزار و ۸۲۷ نفر معتاد متجاهر نیز جمع آوری شده اند.

وی با اشاره به انهدام ۵۱ باند خریدوفروش مواد مخدر، خاطر نشان کرد: ۲۶ قبضه اسلحه از اعضای باند کشف و ۲۷۸ دستگاه خودرو متعلق به این افراد هم توقیف شده اند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در خصوص اقدامات پلیس فتا نیز اظهار داشت: یکی از مهمترین آن ها انهدام ۱۹ باند کلاهبرداری اینترنتی و کشف ۲۱ میلیارد تومان کلاهبرداری و بازگشت آن به حساب افراد مالباخته بود.

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنانش به انهدام ۱۰۶ باند سرقت در استان اشاره کرد و گفت: در سرقت های مهم یک درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم اما سرقت های خرد در استان ۳ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از رشد ۲۰ درصدی کشفیات قاچاق خبر داد و افزود: امسال در زمینه انهدام باند قاچاق ۱۱ درصد و در زمینه دستگیری ها نیز ۸ درصد رشد داشته ایم.

وی با بیان اینکه برخورد قاطعانه با عاملان تیراندازی از دیگر اقدامات صورت گرفته پلیس بوده است، گفت: در حالی که امسال ۵۱۶ فقره تیراندازی داشته ایم ماموران انتظامی موفق به دستگیری ۵۰۱ نفر از عوامل این آسیب اجتماعی شدند که نشانگر اشرافیت بالای پلیس است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و احتمال حضور تعداد زیادی از مسافران نوروزی در استان، تصریح کرد : از چند روز پیش اقدامات خود را برای تامین امنیت این افراد آغاز کرده و به همین منظور حدود ۴ هزار نیروی پلیس به کار خواهند شد.

وی همچنین از وجود ۲۶ ایستگاه انتظامی در ورودی شهرها، اماکن تفریحی و محل های اسکان و اقامت مسافران نوروزی خبر داد و گفت: ۶۷۰ تیم موتوری به اضافه گشت های خودرویی نیز در ایام نوروز فعال خواهد بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3297