تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
3

فرماندار کنگاور: اقامه نماز زمینه اتحاد و وحدت جامعه را فراهم می کند

  • کد خبر : 2320
  • ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰:۰۸
فرماندار کنگاور:  اقامه نماز زمینه اتحاد و وحدت جامعه را فراهم می کند

فرماندار کنگاور:

اقامه نماز زمینه اتحاد و وحدت جامعه را فراهم میکند

فرماندار کنگاور گفت : نماز بالاترین عبادت است و در دین مبین اسلام به این فریضه الهی به‌صورت اقامه دسته‌جمعی و برگزاری نماز جماعت سفارش و تاکید بسیار شده است چرا که زمینه اتحاد و وحدت جامعه را فراهم می کند.

 

 

به گزارش الوند_ فرزاد الماسی روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۰ در ستاد اقامه نماز شهرستان کنگاور اظهار داشت: گسترش فرهنگ نماز یک وظیفه همگانی است لذا همه باید در این راستا به وظیفه و رسالت خود عمل کنند.

وی از نماز به عنوان بالاترین عبادت یاد کرد و گفت: در دین مبین اسلام به این فریضه الهی به‌صورت اقامه دسته‌جمعی و برگزاری نماز جماعت سفارش و تاکید بسیار شده است چرا که زمینه اتحاد و وحدت جامعه را فراهم می کند.

فرماندار کنگاور ترویج فرهنگ اقامه نماز را موجب سلامت معنوی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت اخلاق برشمرد و افزود: باید تلاش شود تا فرهنگ نماز در سطح جامعه به بالاخص بین جوانان و نوجوانان گسترش یابد.

 

الماسی تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا در یکسال گذشته موجب اختلال در برگزاری و اقامه نماز در سطح استان و به تبع آن شهرستان کنگاور شده است که جبران این اختلال و بازگشت به روال سابق همتی مضاعف و والا می طلبد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگاور یاد آور شد: تلاش و پیگیر قابل تقدیردولت در بحث واکسیناسیون و تزریق به هنگام آن،بسیاری از شهرستان ها را از وضعیت بحرانی خارج کرد و بحمدالله هم اکنون شهرستان کنگاور با تغییر رنگ بندی از قرمز به نارنجی و آبی در شرایط خوبی بسر میبرد که این امر می‌تواند بستر خوبی برای از سر گیری برنامه های پیرامون اقامه نماز باشد.

 

فرماندار کنگاور اقامه و برگزاری نماز در ادارات و دستگاه ها را در ارزیابی سالانه آنان تاثیر گذار برشمرد و گفت: هر کدام از دستگاه ها باید تلاش کنند تا با فراهم آوردن مکان و تجهیزات نسبت به برگزاری نماز جماعت اقدام کنند و دستگاهی که عملکرد خوبی داشته باشد تقدیر و با ادارات کم توجه برخورد خواهد شد.

الماسی خواستار حضور تمام مدیران ادارات در ستاد اقامه نماز شهرستان شد و خاطرنشان کرد: هیچ گونه عذری در خصوص عدم حضور مدیران در این ستاد قابل توجیه و گذشت نخواهد بود.

وی در پایان گریزی به نماز خانه رها شده گردنه بید سرخ این شهرستان زد و گفت: شایسته نیست مکانی که با هزینه بیت‌المال احداث و تجهیز شده به حال خود رها شود و باید متولی آن مشخص و نسبت به ساماندهی محل مذکور اقدام نماید.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2320

برچسب ها