تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

فرماندار همدان : ورود مسافران از شهرهای قرمز کرونایی به همدان ممنوع است

  • کد خبر : 1441
  • ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰:۰۸
فرماندار همدان : ورود مسافران از شهرهای قرمز کرونایی به همدان ممنوع است

‍ فرماندار همدان :
ورود مسافران از شهرهای قرمز کرونایی به همدان ممنوع است

فرماندار شهرستان همدان گفت : با توجه به افزایش موارد ابتلا و بستری و اعلام وضعیت هشدار قرمز در بسیاری از شهرستانها و با هدف جلوگیری از روند صعودی و شکل گیری موج پنجم بیماری در مرکز استان الزامات و محدودیت های کرونایی با جدیت بیشتری اعمال خواهد شد.

 

همدان _ فرین _محمد علی محمدی با بیان اینکه ورود مسافران از شهرهای قرمز کرونایی به همدان ممنوع است افزود : با توجه به شرایط آب و هوایی در شرایط غیر کرونایی هر ساله در همدان شاهد سفرهای قابل توجهی بویژه از استانهای جنوبی هستیم که در شرایط فعلی چاره ای جز جلوگیری و ایجاد محدودیت نداریم.

وی افزایش رفت و آمدهای خانوادگی، میهمانی ها و هرگونه مراسم جمعی را از جمله مهمترین عوامل انتشار بیماری دانست و تاکید کرد : ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ لغایت ۳ بامداد همچنان استمرار دارد و با متخلفات برابر قانون برخورد خواهد شد.

فرماندار همدان تصریح کرد : هم اکنون همدان در وضعیت هشدار نارنجی کرونایی با احتمال تبدیل به وضعیت قرمز قرار دارد که امیدواریم با همکاری عموم مردم بتوانیم شرایط را بنحوی مدیریت کنیم که با وضعیت قرمز مواجه نشویم.

محمدی یادآورشد : وضعیت قرمز کرونایی محدودیتهای بیشتر از جمله تعطیلی گروه های شغلی ۲ و ۳و ۴ را بدنبال دارد که باید تلاش کنیم با رعایت دستورالعملهای بهداشتی وارد این وضعیت نشویم.

طبق آخرین رنگبندی اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا، ۹۳ شهر در وضعیت قرمز ،۱۷۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند و براساس این رنگ بندی، سفر «به» و «از» شهر های قرمز و نارنجی ممنوع است.

ممنوعیت تردد شبانه نیز در تمام شهرهای کشور از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح اعمال شده و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای متخلفان اعمال خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1441

برچسب ها