تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

فرماندار همدان: مطلوب بیان کردن شاخص ها، جهت خوب نشان دادن حوزه مدیریتی زیبنده نیست

  • کد خبر : 1939
  • ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
فرماندار همدان: مطلوب بیان کردن شاخص ها، جهت خوب نشان دادن حوزه مدیریتی زیبنده نیست

فرماندار همدان: مطلوب بیان کردن شاخص ها، جهت خوب نشان دادن حوزه مدیریتی زیبنده نیست

فرماندار همدان با اشاره به برخی از مشکلات شهرستان در بخش آب، کشاورزی و بهسازی روستاها گفت: اینکه بواسطه خوب جلوه دادن عملکرد، شاخص ها را مطلوب نشان دهیم زیبنده نیست و مدیران باید با برنامه محوری و بازدید مکرر وضعیت حوزه مدیریتی خویش، ضمن مستند سازی گزارش هایی مبتنی بر واقعیت تهیه و منعکس نمایند.

 

همدان _ الوند _محمد علی محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان اظهار داشت : تا کنون موافتنامه ۹۲ درصد اعتبارات مصوب شهرستان همدان مبادله شده است و هیچ توجیهی از سوی دستگاه های اجرایی برای عدم تبادل موافقتنامه تا این مقطع پذیرفتنی نیست.

وی افزود: ۱۳۱ میلیارد تومان اعتبار توزیع شده در جلسه قبلی کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان در سالجاری هم اکنون با ابلاغ سایر اعتبارات به ۲۴۶ میلیارد تومان افزایش یافته است که برابر اولویتهای قانونی تعیین شده و بررسی کارشناسی به طرح های مشخصی اختصاص می یابد.

فرماندار همدان ادامه داد : اعتبارات اضافه شده شامل ۱۹ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده، ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه توسعه زیربناهای روستایی، ۲میلیارد تومان اعتبار ویژه تکمیل مراکز فرهنگی، ۶۵٫۵ میلیارد تومان اعتبارات بند«و» تبصره ۵ و ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات در اختیار نمایندگان مردم در مجلس می باشد.

وی با بیان اینکه به برخی از طرح های شهرستان که ماهیت استانی دارد باید از منابع استانی اعتبار تخصیص یابد، اضافه کرد : تاکنون برای اعتبارات استانی آب و راه ۷۲ درصد و برای اعتبارات متوازن ۲۰ درصد تخصیص ابلاغ شده است .

محمدی با تاکید بر عدم اکتفای مدیران به اعتبارات محدود شهرستان تصریح کرد : دستگاههای اجرایی باید با پیگیری لازم جهت پیشبرد پروژه ها،طرح ها و برنامه های شهرستان لازم در جذب اعتبارات ملی کوشا باشند و این موضوع از جمله مهمترین معیارهای ارزیابی مدیران است.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان یاد آور شد: برخی از راه های ما قتلگاه است و در طول سال چند خانواده عزیزان و نان آوران خود را در این راهها از دست می دهند که در چنین شرایطی روکش آسفالت کفایت نمی کند و ضروری است نسبت به رفع مسیرهای حادثه خیز و استاندارد سازی راه ها دغدغه بیشتری داشته باشیم.

محمد علی محمدی خاطر نشان کرد : موزه هنرهای معاصر،موزه منطقه ای غرب کشور، زورخانه بین المللی همدان،کنارگذر غربی همدان، موزه پیاده راه میدان امام، اتصال راه آهن همدان به ملایر، بیمارستان اکباتان، شهرک بوعلی ۲ بنکدار و سایت جدید نمایشگاه بین المللی همدان از جمله پروژهای مهم در دست اجرا است.

فرماندار همدان با اشاره به بهره گیری از چاه های اجاره ای و انتقال روان آبها در فصل غیر زراعی جهت تامین آب شرب شهر همدان تاکید کرد: میلیاردها تومان اعتبار صرف تامین منابع آب پایدار برای همدان شده است اما همچنان در این خصوص مشکل داریم که این موضوع باید به سرانجام برسد.

وی با اشاره بر ضرورت اصلاح الگوی کشت و بازنگری در صنایعی که آب زیادی نیاز دارند گفت : ضمن توجیه کردن بدنه کارشناسی در دستگاههای اجرایی باید موانع را از پیش پای سرمایه گذاران و توسعه کشت های گلخانه ای برداریم.

محمدی درپایان بیان داشت : توزیع اعتبارات شهرستان و اعتبارات تکمیلی با اخذ نظرات پیشنهادی از نمایندگان محترم مردم همدان در مجلس شورای اسلامی انجام می شود و صرفا اولویتهای قانونی بودجه و نیازهای شهرستان در این راستا مدنظر قرار می گیرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1939

برچسب ها