تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

فرماندار همدان : مشاهده گروه های مختلط ناقض عفاف و حجاب در همدان پذیرفتنی نیست

  • کد خبر : 3725
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
فرماندار همدان : مشاهده گروه های مختلط ناقض عفاف و حجاب در همدان پذیرفتنی نیست

فرماندار همدان :
مشاهده گروه های مختلط ناقض عفاف و حجاب در همدان پذیرفتنی نیست

فرماندار همدان گفت: گاهی تعدادی جوان در قالب گروه های مختلط ناقض عفاف و حجاب بدون توجه به محرم و نامحرم تحت عناوین گردشگری، ورزشی و دیگر فعالیتهای توجیهی در مراکز تفریحی،گردشگری، کوهپیمایی و.. مشاهده می شود که این موارد در شهر دارالمومنین همدان پذیرفتنی نیست.

 

به گزارش الوند،محمد علی محمدی در اولین نشست قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان از تشکیل این قرارگاه در سطح استان و شهرستان همدان خبرداد و گفت : با مشارکت همه نهادهای ذیربط و دستگاههای اجرایی جریان سلامت اجتماعی و صیانت از امنیت و حریم خانوادها و مراقبت از جوانان در برابر آسیبهای اجتماعی در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

فرماندار همدان با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب صرفا مربوط به بانوان نیست تصریح کرد : با بهره گیری از ظرفیت همه مراکز فرهنگی، آموزشی، علمی، تشکلها و گروه های فکری اندیشه ورز در مرکز استان باید در خصوص موضوع عفاف و حجاب با اقدامات عملی گام برداریم.

وی افزود : دشمنان با نقشه های خائنانه ترویج فحشاء و فساد به منظور تخریب نظام خانواده و افکار جوانان با غیرت را هدف قرار داده اند و از طریق رسانه ها و فضای مجازی بدون هیچ ملاحظه ای در حال اثرگذاری جامعه هستند.

محمدی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع عفاف و حجاب در سطح مراکز آموزشی، ادارات و سایر مراکز خدماتی تاکید کرد : وضعیت حجاب در سطح مراکز آموزش عالی ما به سمت مناسبی پیش نمی رود و و متاسفانه شاهد رشد بد حجابی هستیم.

فرماندار همدان یاد آور شد : گاهی تعدادی جوان در قالب گروه های مختلط ناقض عفاف و حجاب بدون توجه به محرم و نامحرم تحت عناوین گردشگری، ورزشی و دیگر فعالیتهای توجیهی در مراکز تفریحی،گردشگری، کوهپیمایی و.. مشاهده می شود که متذکر میشویم این موارد در همدان دارالمومنین پذیرفتنی نیست.

وی خاطرنشان کرد : در تولید و عرضه البسه و پوشاک هم متاسفانه مشکلاتی داریم که بسیاری از لباسهای نامتعارف در ویترین فروشگاههای شهر قابل مشاهده است که اداره صمت و اتاق اصناف در این راستا وظیفه مشخصی دارند و ضمن تذکر اولیه و برخورد با متخلفان نباید اجازه بدهند این موضوع عادی و فراگیر شود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3725