تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
3

فرماندار همدان : مسولان در حوزه آبرسانی وعده و زمان بندی غیر واقعی به مردم اعلام نکنند

  • کد خبر : 5374
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
فرماندار همدان : مسولان در حوزه آبرسانی وعده و زمان بندی غیر واقعی به مردم اعلام نکنند

فرماندار همدان : مسولان در حوزه آبرسانی وعده و زمان بندی غیر واقعی به مردم اعلام نکنند

فرماندار همدان با بیان اینکه نقص پیش آمده در بخشی از لوله گذاری سالهای گذشته کار انتقال آب را با وقفه مواجه کرد ، گفت  : مسئولان مستقیم باید اطلاع رسانی مستمر به مردم داشته باشند و وعده و‌وعید و‌ زمانبندی غیر واقعی به مردم اعلام نکنند.

به گزارش الوند  _ محمد علی محمدی در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان همدان گفت : باید برای هدایت آبهای سطحی به سمت سد اکباتان از مناطق بالادستی مجاور برنامه جدی داشته باشیم تا با شروع بارشها و عدم نیاز باغداران و کشاورزان تا حد امکان سد آبگیری شود.

وی افزود : در آینده نیز بر اثر خشکسالی یا به هر دلیلی امکان دارد انتقال آب با مشکل مواجه شود و‌ما نباید صرفا وابسته به خط انتقال آب باشیم و‌از داشته های خود غافل شویم .

فرماندار همدان با اشاره به ضرورت توجه به امور فنی مورد نیاز و بروز نگه داشتن شبکه ذخیره و توزیع آب تاکید کرد : لایروبی سد، احداث کانالهای انتقال آب، تجهیز و آماده سازی چاهها، اصلاح شبکه های فرسوده و سایر موارد فنی از جمله مواردی است که در حوزه مسئولیتی اداره منابع آب و شرکت آبفا باید در این مقطع بصورت ویژه مد نظر قرار گیرد تا با بهره گیری از کمکهای وزارت نیرو مرتفع گردد.

محمدی با بیان اینکه نقص پیش آمده در بخشی از لوله گذاری سالهای گذشته کار انتقال آب را با وقفه مواجه کرد، گفت  : مسئولان مستقیم باید اطلاع رسانی مستمر به مردم داشته باشند و وعده و‌ زمانبندی غیر واقعی به مردم اعلام نکنند.

وی با قدردانی از همکاری مردم، کشاورزان و نیروهای مردمی در طرح آبرسانی شهر همدان یادآور شد : در کنار اجرای ظربتی خط انتقال آب ۱۶ کیلومتری بین دو زون تامین آب همدان، قرارگاه آبرسانی را با ۱۲ تانکر راه انداختیم و ظرفیت به ۱۲۰ تانکر رسید.

فرماندار همدان اضافه کرد : تا کنون ۴۵ حلقه چاه به شبکه تامین منابع آب همدان متصل شده و ۲۲حلقه چاه دیگر نیز شناسایی و تفاهم نامه انجام شده است. امور آب و آبفا نیز هر کدام تامین، تجهیز و اتصال ۱۵ حلقه چاه را عهده دارشدند که بخشی از آن به انجام رسیده است.

نماینده عالی دولت در  شهرستان همدان با اشاره به وجود تعداد ۷۹۹ حلقه چاه برقی و ۶۷۱ حلقه چاه دیزلی در بخش کشاورزی شهرستان همدان اظهار کرد : ضمن تشکیل کمیته ویژه ای با همکاری جهادکشاورزی، امور آب، شرکت توزیع برق و تشکیلات قضایی با برنامه و زمانبندی مشخص باید نسبت به نصب کنتورهای هوشمند در همه چاههای کشاورزی اقدام شود.

محمد علی محمدی خاطرنشان کرد:  کشت دوم در استان همدان بخاطر تنش آبی ممنوع است و ‌جهاد کشاورزی باید در این راستا با جدیت نظارت، جلوگیری و با متخلفان برخورد کند.

معاون دادستان همدان نیز در این جلسه گفت : امور آب برای انسداد و‌ضبط تجهیزات چاه های غیر مجازاختیار کامل دارد همچنین نسبت به اجرایی کردن احکام صادر شده برای پر کردن چاههای غیر مجاز نیز باید سریعتراقدام کند.

مصطفوی در خصوص جلوگیری از کشت دوم محصولات نیز بیان داشت: با توجه به عدم کشت و‌متضرر نشدن کشاورزان، فصل پاییز بهترین زمان برای اجرای حکم در زمان تعیین شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5374